20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İL BAŞKANI MURAT UYAR
“BİZ DE VARIZ” DEDİ

Yaklaşmakta olan olası erken seçimler, bütün siyasi partileri yeniden yapılanma telaşına soktu. Mevcut partilerin bir çoğu kongrelerini tamamlayarak yönetimlerini yenilerken, bazı siyasi partiler de il ve ilçelerdeki örgütlenmelerini sürdürüyorlar. Vahim bir helikopter kazasında kaybettiğimiz merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi de 81 il ve ilçelerindeki örgütlenme çalışmalarını tamamlamak üzere. Büyük Birlik Partisi, […]
Genel - 8 Mart 2021 12:48 A A

Yaklaşmakta olan olası erken seçimler, bütün siyasi partileri yeniden yapılanma telaşına soktu. Mevcut partilerin bir çoğu kongrelerini tamamlayarak yönetimlerini yenilerken, bazı siyasi partiler de il ve ilçelerdeki örgütlenmelerini sürdürüyorlar. Vahim bir helikopter kazasında kaybettiğimiz merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi de 81 il ve ilçelerindeki örgütlenme çalışmalarını tamamlamak üzere.

Büyük Birlik Partisi, Çankırı’da da il ve ilçe teşkilat çalışmalarına başladı. Genel Merkez tarafından İl Başkanı olarak atanan Murat Uyar’la teşkilat çalışmaları hakkında konuştuk. İl Başkanlığı için çalışmalarının tamamlandığını ve yakın bir tarihte açılışlarını yapacaklarını belirten Uyar, ilçelerde de teşkilat çalışmalarına başladıklarını ve bir kaç ay içinde İl, İlçe ve Beldelerde teşkilatlanma çalışmalarını bitireceklerini söyledi.

Olay 18: Sayın Uyar öncelikle hayırlı olsun diyorum, peki neden Büyük Birlik Partisi?

M.Uyar: Ben Murat Uyar, Büyük Birlik Partisi’ni Çankırı’da kurmak için arkadaşlarımla birlikte Genel Merkez’imizden yetki aldık ve inşallah yakın bir tarihte çalışmalarımızı tamamlayıp Genel Başkanımızın da katılımıyla açılışımızı hep birlikte yapacağız. Sonrasında İl Başkanlığı ofisimizi de açarak Çankırı halkına siyasi yolda hizmet etmeye başlamış olacağız Allah’ın izniyle. 11 ilçemizin tamamında aktif olmayı düşünüyoruz. Merhum şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolunu davasını insanlarımıza anlatmak ve Partimize olan sempatiyi tekrar sandıklara yansıtabilme gayretinde olacağız inşallah.

Olay 18: Olası erken seçimlere kadar teşkilatlanmanızı tamamlayabilecek misiniz?

M.Uyar: Kendimize bir tarih belirledik, 6 ay içinde İl ve İlçe teşkilatlanmamızı tamamlayıp kongrelerimizi yaparak seçimlere hazır hale gelmeye çalışıyoruz. İl binamızın açılışına ve İl kongremize sayın Genel Başkanımız da katılma sözü verdi. Parti olarak şu an 81 ilin 75’inde varız, diğer illerde de atamalar yapıldı teşkilatlarımız kurulma aşamasında. Sandığa yansıyandan çok daha fazla bir seçmen kitlemiz var, son ittifaklarla beraber halkımızı tekrar partimizin çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Olay 18: Peki Muhsin Yazıcıoğlu’nu aramızdan alan helikopter kazası ya da suikasti konusunda neler söylemek istersiniz?

M.Uyar: Bu olayın sıradan bir kaza değil de Muhsin Yazıcıoğlu’na karşı yapılmış bir suikast olduğunu artık herkes biliyor. Genel Başkanımız’dan en alt kadememize kadar bizler adalet arıyoruz, gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. Bu güne kadar faillerin bulunamaması ilginçtir ancak geçenlerde birkaç kişinin bu soruşturmalar sonucunda görevi kötüye kullanmaktan hapis cezası almaları da bizim için olumlu bir gelişme, inşallah bu bir başlangıç olacak ve devamı gelecektir.

Gazeteci İsmail Güneş’in telefonda dakikalarca konuştuğu ve sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun halen hayatta olduğunu söylediği halde olay yerine varıldığında Muhsin başkanın da İsmail Güneşin de hayatta olmadığı, üstelik İsmail Güneş’in çenesinin kırılmış olduğu tespit edilmişti. Bu da işin suikast olduğunun en bariz kanıtıdır. Burada görevini kötüye kullanan devlet görevlileri vardı ve biz bunların peşindeyiz. İnşallah adalet er ya da geç yerini bulacak bir nebze de olsa yüreğimize bir kar tanesi düşecektir diye umuyoruz.

Bizim amacımız rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun bizlere emanet bıraktığı bir Alperen kültürüne, bir Muhsin’ce tavıra Muhsin’ce yaşama, Nizam-ı Alem için İlâhi Kelimetullah davasına sahip çıkmaktır. Rahmetli bize bunları bıraktı, biz de inşallah bunlara sahip çıkıp bizden sonraki neslin özü bozulmamış tertemiz bir şekilde varlığını devam ettirebilmesini sağlamaya çalışacağız.

Olay 18: İşiniz zor ve oldukça da masraflı, bu masrafları nereden karşılıyorsunuz bir finansörünüz var mı?

M.Uyar: Tüm masraflarımızı tamamen dava şuuruyla aramızda bulunan arkadaşlarımızın verdiği aidatlarla karşılıyoruz. Ne Genel Merkez’den ne de başkasından maddi bir talebimiz olmadı çünkü dediğim gibi bu bir davadır, biz bu davayı seviyoruz ve bunun da maddi manevi bir bedeli olmalı diyerek biz yola çıktık.

Olay 18: Belediye’miz ve Vekillerimizin çalışmaları konusunda neler düşünüyorsunuz?

M.Uyar: Çankırı’nın şu anki Belediye yönetiminden memnunuz, çay ıslah projesi, yer altı kaya tuzu projesi, Büyük Cami çevresindeki restorasyon ve rekreasyon çalışması özellikle takip ettiğimiz güzel projeler. İnşallah böyle de devam eder. Vekillerimizle henüz görüşmedik ama yakın bir tarihte onları da ziyaret edip istişarelerde bulunmayı düşünüyoruz. Çankırı’ya büyük hizmetlerde bulunduğunu düşündüğümüz önceki dönem Milletvekilimiz sayın Hüseyin Filiz’le muhakkak bir görüşme talebimiz olacak.

Bizim amacımız herkesle iyi geçinmek, muhalif olunacak yerde muhalif olmayı ancak gerçekten yanında durulacak bir eylem bir söylem bir proje olduğunda da tam destek yanında olmayı düşünüyoruz. Çankırı’da isimler değil kurumlar kalıcıdır, Belediye’nin de sayın Vekillerimizin de yapacağı tüm hizmetlerde yanında olacağımızı belirtmek istiyorum.

Buradan sayın halkımıza da sesleniyoruz; Muhsince bir tavır, Muhsince bir düşünce, Alperence yaşam, güzel bir Türkiye güzel bir Çankırı için, bu davada ben de olayım benim de emeğim olsun diyen herkesi aramıza katılmaya davet ediyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun bayrakla, ezanla, ülkesiyle, ceddiyle, geçmişiyle sorunu olmayan herkese kapımız açık, herkesle kucaklaşabiliriz.

Genel - 12:48 A A
BENZER HABERLER