reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

BÜRO MEMUR-SEN’DEN COŞKULU 15 MAYIS KUTLAMASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BÜRO MEMUR-SEN’DEN COŞKULU 15 MAYIS KUTLAMASI
reklam

Büro-İş kolunda Çankırı’da tek yetkili sendika olmaya hak kazanan Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen teşkilat buluşması, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Vekili Ahmet Kızıl, Genel Başkan Yardımcısı Kaan Çetinbaş, önceki dönem Belediye Başkanı İrfan Dinç, Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, Diyanet-Sen Çankırı Şube Başkanı Osman Doğan, Bayındır Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Arslan, Büro Hizmet koluna bağlı İl Müdürleri, İlçe Müdürleri ve Büro Memur-Sen üyelerinin katılım sağladığı programda AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu ile Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu da birer konuşma yaptılar.

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas yaptı. Sendikasının 15 Mayıs’tan itibaren Büro-İş kolunda Çankırı’da tek yetkili sendika olmasından duydukları gururu dile getiren Makas, bu yolda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Programda Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da bir konuşma yaptı. 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıma yol açan deprem sonrasında Yönetim olarak aldıkları karar gereği depremzedelere birer maaşlarını gönderdiklerini hatırlatan Yazgan, 150 tır dolusu gıda ve ihtiyaç maddesi ile 550 de çadır yardımında bulunduklarını söyledi. Yazgan, son alınan 3600 ek gösterge kararının memurlar arasında yeni mağduriyetlere yol açtığını belirterek Yardımcı Hizmetler sınıfı kamu çalışanlarının Genel İdare Hizmetleri kadrosuna geçirilmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamayla kamu işçisine verilen  % 45 zam ve en düşük maaşın 15 bin Liraya yükseltilmesi müjdelerini en kısa zamanda memurlara da verilmesini beklediklerini söyledi.

Yazgan’ın ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT’nin çıkış tarihi olan 1999’daki Gölcük depreminin ardından zamanın hükümetinin işçi ve memur maaşlarını bile ödeyemez durumdayken bugün maaş ve ikramiyelerin 1 gün bile gecikmeden ödendiğini, 2 milyon 250 bin çalışanın mağdur edildiği EYT’nin de yine AK Parti hükümetince çözüldüğünü söyledi. “500 bin Sözleşmeli Personeli kadroya geçirdik. Yılda 6 ile 10 ay arasında çalışabilen Mevsimlik İşçileri 12 ay çalışır hale getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün işçiler için açıkladığı maaş zammı ve refah payını sizler için de çok yakında açıklayacak inşallah. Asgari ücret zammı ve çiftçinin üreticinin gübre desteği de Haziran sonunda açıklanacak.

Sismik araştırma ve sondaj gemilerinin çalışmaları sonucu bulduğumuz doğalgazla 85 milyon insanımızın tamamının ilk 1 aylık ısınma, 1 yıllık da mutfak ve sıcak su faturalarını biz ödüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemize çağ atlatan bir liderdir. Terörden temizlenen Gabar Dağı’nda günlük 100 bin varil petrolü Akdeniz’de de bulacağız inşallah.” diyen Akbaşoğlu, “Pazar günü yapılacak seçimlerde sizlerden rekor bekliyorum Çankırı.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

AK Parti Çankırı Milletvekili ise konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir vatandaşımızı ayırt etmediğini hele “Çekirdek Kadromuz” dediği Memur-Sen’i hiç ayırt etmeyeceğini anlatarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“400 yataklı Devlet Hastanemizin ihalesi tamam, yer teslimi tamam, iş makinaları geldi. Zemin sağlamlaştırması sonrası temelimizi atıp inşaatımıza başlıyoruz Allah’ın izniyle. Yapraklı ilçemize 94 konutluk TOKİ evlerinin inşaatı da yakında başlıyor. Yine Yapraklı ilçemize şimdilik taşımalı olarak sonradan da boru hattını çekip daimi olarak doğalgaz verileceği müjdesini Sayın Bakanımızdan aldık.

Çankırı’da Öğretmenevi ihtiyacımız var, biz yer olarak okullar bölgesindeki boş araziyi gösterdik Sayın Bakanımızdan sözünü de aldık. İl Halk Kütüphanemizi şimdilik geçici olarak Atatürk İlkokulu’na taşıdık. Yeni Kütüphanemizin yeri olarak da Cer Atölyesi altındaki eski Gazi İlkokulu’nun yerini uygun gördük. İnşallah en kısa zamanda İl Halk Kütüphanemiz yeni yerinde halkımızın ve gençlerimizin hizmetine sunulacak.

İlimizin en büyük ihtiyaçlarından olan konut sıkıntısını da TOKİ yardımıyla çözüyoruz. MKE civarında hem yol kenarı hem de MKE arkasındaki arazilerde 712 ailemizi ev sahibi yapacağız. Aşağı Pelitözü bölgesindeki 3 bin dönüm araziye TOKİ marifetiyle yapacağımız 400 konutu 1.000 konuta çıkardık. Burada hem Çankırı halkımız hem de Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışıp çevre il ve ilçelerden gelen kardeşlerimizin arkadaşlarımızın ikamet etmesini sağlayacağız. Çankırımızda 5 bin konutluk hamleyi bizler gerçekleştireceğiz inşallah.

Ünür köyü ve çevre köylerimize ulaşım sağlayan karayolumuzu ve dere geçişlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte Karayolları Yol Ağı’na alacağız.

Göç İdaresi’nde çalışan kardeşlerimizin servis sorunlarını çözdük ve yüzlerini bir nebze de olsa güldürdük. Başka sorunlarınız ihtiyaçlarınız varsa onları da söyleyin lütfen. Biz her zaman hizmetinizdeyiz ve sorunlarınızı çözmeye hazırız. Çankırımızın 270 köyünü ve bütün ilçelerini karı karış dolaştık. Hepsinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde öğrendik ve çözümü için ilgili kurumlarla gerekli çalışmaları başlattık.

Kent Meydanı için gerekli izinlerimizi aldık, gerekli tüm çalışmaları başlattık. Depreme dayanıklı olmadığı için boşaltılan Kültür Müdürlüğü’nün tapusunu da Belediyemize verdik. Çankırı için yapılan ve yapılacak olan hiçbir çalışmaya hizmete karşı değiliz tam tersine sonuna kadar yanındayız.

Pazar günkü seçimlerde tüm halkımızdan hem Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için hem de kendimiz için destek istiyoruz. Bir oy Recep Tayyip Erdoğan’a, bir oy da AK Parti’ye diyoruz.”

Teşkilat Buluşması Programı hakkında Olay 18 Haber Sitemize konuşan Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas, 15 Mayıs’ta yapılan yetki tespiti sayımında tutanakların kurumlarca düzenlenmeye başlandığını ve ellerinde bulunan sayım tutanaklarına göre Sendikalarının kurulduğu günden beri Çankırı ilinde yetkili olamadıkları tek iş kolu olan BÜRO-İŞ kolunda bu sene açık ara yetkiyi aldıklarını söyledi.

Nihat Makas konuşmasında şunları söyledi:

“Bunu da 15 Mayıs sayım tutanakları ile resmi olarak belgeleyeceğiz. Bu başarının kazanılmasında bizlere destek veren teşkilatımızın tüm mensuplarına, sorunlarımızın çözümü noktasında bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Milletvekillerimiz Sayın Emin Akbaşoğlu ve Çankırı’nın evladı Çankırı’nın abisi Salim abimize yürekten teşekkür ediyor, yakın zamanda gerçekleşecek olan seçimlerde kendilerine başarılar diliyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı vizyonuna sahip çıkıyor, her daim yanında ve destekçisi olduğumuzu beyan ediyorum. Sendika olarak her zaman memurumuzun yanında olduğumuzu ve yanında olmaya devam edeceğimizi buradan sizlere tekrar duyurmak isterim. Bu başarının elde edilmesinde, bu duruşun ve samimiyetin ayrıca her zaman üyesinin yanında duran ve her zaman ona yakın olan bir duruşun eseri olduğunu düşünüyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP