13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BÜRO MEMUR-SEN ÇANKIRI İL BAŞKANI NİHAT MAKAS: “ÇAMUR AT İZİ KALSIN”

Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi olarak seçildiğimiz günden bu güne kadar üye sayımızı mutabakat rakamları olarak geçen mayıs ayında 338 iken bugün geldiğimiz rakam 422 olmuş, her geçen gün de memurlarımızın teveccühü ile sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Büro hizmet kolunda Çankırı ili  genelinde toplam 690 memurun bulunduğu düşünüldüğünde  bugün itibariyle de üye sayımızı %100 oranında arttırarak […]
Çankırı - 27 Aralık 2022 11:39 A A

Büro Memur-Sen Çankırı Şubesi olarak seçildiğimiz günden bu güne kadar üye sayımızı mutabakat rakamları olarak geçen mayıs ayında 338 iken bugün geldiğimiz rakam 422 olmuş, her geçen gün de memurlarımızın teveccühü ile sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Büro hizmet kolunda Çankırı ili  genelinde toplam 690 memurun bulunduğu düşünüldüğünde  bugün itibariyle de üye sayımızı %100 oranında arttırarak üyelerimizin teveccühü ile her geçen büyümeye devam ediyoruz, bu başarının sağlanmasında  bizlere destek veren teşkilatımızın tüm mensuplarına ve kıymetli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Üyesini düşünen, üyesiyle güçlenen sendika olarak geçmişte üyelerimize vermiş olduğumuz promosyon hediyeleri üzerinden bizlere Çamur atan ve sendikacılığı sadece akraba, eş, dost olarak gören zihniyetin bugün geldiği noktada üyeleri bir eşantiyon olarak görmesi bizleri açıkçası üzmüştür. Yaklaşık bir yıl önce sosyal medyadan 15 Mayıs yetki dönemi yaklaşınca promosyon sendikacılığı yaptığımızı iddia ederek, “Çamur-Sen olarak tekrar belirtmek isteriz ki, Mesai arkadaşlarımızı hediyeyle promosyonla satın alabileceğinizi düşünmeniz bile insanlara ne kadar tepeden baktığınızın onları yalnızca çıkarlarınız için kullanmaya çalıştığınızın göstergesidir, ve BİZ BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ! Mesai arkadaşlarımız sizin promosyonunuza tenezzül etmeyecek kadar onurlu ve gururlu insanlardır.” şeklinde yapılan açıklamayı büyük bir talihsiz açıklama olarak görüyor, bugün geldiğimiz noktada kurumlarda gezerek memur arkadaşlarımıza “AL POWERBANKI AT İMZAYI” şeklinde söylemlerle bizlere attıkları çamurun, bugün kendi zihniyetlerinin bir yansıması olduğunu açıkça göstermekte, üyelerimizden geleni üyelerimize vermek için Büro Memur-Sen olarak her sene yürüttüğümüz faaliyetlerimize devam edeceğimizi de buradan Çamur-Sen zihniyetine duyurmak istiyoruz ki bizim üyelerimiz kıymetlidir.

Büro Memur-Sen olarak her bir üyemizin sorununun bizim sorunumuz olduğu bilinciyle hareket ederek kurumlarımızda akraba sendikacılığı yapmak, günü kurtarmak düşüncesinde hiçbir zaman olmadık, üyelerimizin sorunlarına her zaman anında  refleks göstererek çözüm üretme noktasında tüm gayretimizi gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Çamur-Sen zihniyetinin geldiği noktayı da kamu kurumlarında çalışan memurlarımızın ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Çankırı’da Büro Memur-Sen olarak  Memur-Sen’e bağlı 11 iş kolunun 11’inde de yetkili olma yoluna gittiğimiz bu yolda tüm teşkilatımızın ve memur üyelerimizin takdiri ve desteği ile yolumuza devam ediyoruz, gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz.

Kıymetli Kamu Çalışanlarımıza buradan “al powerı vur tokatı diyoruz”, üyelerini yalnızca bir eşantiyon gören zihniyete en güzel cevap olacağını düşünüyoruz. Bizim derdimiz memurlarımızın dertleriyle dertlenmek, memurlarımızın  özlük hakları,  yaklaşan Ocak ayı zammında memura verilecek olan zammın, hem yüzdelik hem de taban aylığına veya seyyanen zam şeklinde olması, memurlarımızın artan enflasyona karşı ezdirilmemesidir, makas giderek açılmakta, yapılacak olan zamda az alana çok, çok alana az  şeklinde olmasıdır.

Çankırı - 11:39 A A
BENZER HABERLER