Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BURASI ÇANKIRI İŞİMİZ DE VAR GÜCÜMÜZ DE

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Alim Çaycı ilimizde yakın zamanda faaliyete başlamış firmalara yönelik ziyaretlerde bulundu. Yapılan görüşmelerde firma yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulunan Çaycı; İŞKUR’ un işgücü piyasası içerisinde aktif ve pasif istihdam politikalarında söz sahibi tek kamu istihdam kurumu olduğunu, özellikle aktif işgücü piyasası politikalarının uygulanması ve geliştirilmesi noktasında yoğun […]
Çankırı - 28 Eylül 2022 20:35 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Alim Çaycı ilimizde yakın zamanda faaliyete başlamış firmalara yönelik ziyaretlerde bulundu. Yapılan görüşmelerde firma yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulunan Çaycı; İŞKUR’ un işgücü piyasası içerisinde aktif ve pasif istihdam politikalarında söz sahibi tek kamu istihdam kurumu olduğunu, özellikle aktif işgücü piyasası politikalarının uygulanması ve geliştirilmesi noktasında yoğun çaba içerisinde olduklarını, hem iş arayanlar hem de işverenler ile sürekli temas halinde bulunarak işgücü piyasasını canlı tutmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Konuşmasının devamında kurumun amaçlarını gerçekleştirmek üzere uyguladıkları politikalar ile ilgili detaylar paylaşan İl Müdürü Çaycı; “ İlimizde işverenlerin ihtiyaç duyduğu işgücünü karşılamak amacıyla kurumumuza bildirdikleri işgücü talepleri, 2021 İPA araştırmasına göre Türkiye ortalamasının iki katıdır. Bu durum yeni kurulan firmalarla birlikte daha da ivme kazanmış ve bu sayede iş arayanlarımıza daha fazla sayıda yeni istihdam kapısı açılmıştır. İşverenlerimize ihtiyaç duydukları mesleklerde eleman temin etmek adına iş ve meslek danışmanlarımız profil temelli yaklaşımla çalışmalarına devam etmekte, uygun işe uygun kişiyi yerleştirmek konusunda titizlikle çalışmaktadır. Ayrıca işverenlerimiz ile yürüttüğümüz ortak çalışmalarla eleman temininde zorluk çekilen meslekler belirlenmekte ve söz konusu mesleklerde potansiyel işgücü sayısını arttırmak amacıyla doğru aktif işgücü politikaları üreterek eğitim programları düzenlemekteyiz. Bu eğitim programları ile işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren kişi ve grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmaya ve işsizlikten istihdama geçişi kolaylaştırmaya çalışmaktayız. Talep edilen beceri ve tecrübeye sahip bireyler yetiştirildiğinde işgücü talep ve arzı dengelenmiş olmaktadır.” şeklinde konuştu.

Sözlerinin son bölümünde istihdam sektörünün aktörlerine çağrıda bulunan İl Müdürü Alim Çaycı; “Çankırı İŞKUR olarak ilimizde bulunan işverenlerin sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanma oranı Türkiye ortalamasının üzerindedir, bu sonuç bizim için bir motivasyon kaynağı olmuştur, daha fazla insana dokunmak, hizmetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için alanında uzman kadrolarımız ile birlikte var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz. Bu bağlamda işveren ve iş arayan vatandaşlarımızı İŞKUR hizmetlerinden daha etkin bir şekilde yararlanmaları için Kurumumuzu ziyaret etmelerini ya da www.iskur.gov.tr internet adresimiz aracılığıyla bize ulaşmalarını bekliyoruz.”  dedi.

Çankırı - 20:35 A A
BENZER HABERLER