reklam
reklam
DOLAR31,5919% 0
EURO34,4142% 0.05
STERLIN40,1238% -0.11
FRANG35,6941% -0.02
ALTIN2.147,67% -0,06
BITCOIN2.147.3408.242
reklam

BU NE HIZ SAYIN VALİM

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İlçelerimiz hakkında bilgi almak için ilçe ziyaretleri gerçekleştiren Vali Abdullah AYAZ, bu kapsamda 1 Temmuz Çarşamba günü Şabanözü ve Orta İlçelerimizi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İlk olarak Şabanözü Kaymakam V. Ferhat ALTAY’ı ziyaret eden Vali AYAZ’a, Kaymakam V. ALTAY ve daire amirleri tarafından Şabanözü’nde yapılan ve yapılacak olan yatırımlar, projeler ve diğer çalışmalar hakkında brifing verildi.

Brifingin ardından Şabanözü Belediye Başkanı Faik ÖZCAN’ı ziyaret eden Vali Abdullah AYAZ, burada Şabanözü Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şabanözü Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ernamaş Mak. Tic. ve San. A. Ş. ile Gelal Çorap San. ve Tic. A. Ş.’ye ziyarette bulunan Vali AYAZ, buralarda da incelemelerde bulundu.

Vali Ayaz, beraberinde Şabanözü Kaymakam V. Ferhat ALTAY ile Şabanözü Belediye Başkanı Faik ÖZCAN’la birlikte Şabanözü İlçemizde ikamet eden Şehit Murat SOMUNCU’nun ailesi ve yakınlarını ziyaret etti.
Şehidimizin Annesi Fatma SOMUNCU ile sohbet eden Vali Abdullah AYAZ, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından ziyaretten ayrıldı. Son olarak da Şabanözü Karaören Göleti’nde incelemelerde bulunan Vali AYAZ, Şabanözü İlçemizden ayrıldı.

Vali Abdullah AYAZ, Şabanözü ilçemizin ardından Orta İlçemizde de ziyaretler gerçekleştirerek Orta Kaymakamı Bayram YILDIZ ve ilgili daire amirlerinden yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında brifing aldı.
Orta esnafı ile de bir araya gelen Vali AYAZ, vatandaşla ile sohbet ettikten sonra Orta Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarette Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz ONAY’dan belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.
Orta İlçemizdeki inşaatı devam Açık Cezaevi ve Süt Tesisi inşaatlarında incelemelerde bulunan Vali Abdullah AYAZ, inşaatın durumu hakkında yüklenici firma yetkililerden bilgi aldı. Vali AYAZ son olarak Orta ilçemize bağlı Elmalık Köyü’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, incelemelerde bulundu.

Vali Abdullah AYAZ, Orta İlçemizde ikamet eden Şehit. P. Onb. Bayram OKÇU’nun ailesi ve yakınlarını ziyaret etti. Şehidimizin Babası Hüseyin OKÇU ve Annesi Fatma OKÇU ile görüşen Vali AYAZ, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından Orta ilçemizden ayrıldı.

2 Temmuz Perşembe gününe de hızlı başlayan Vali Abdullah AYAZ, ilk olarak İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK’ı ziyaret ederek, ÇIBIK’tan Meclisin çalışmaları, yapılan ve yapılacak işler hakkında ayrıntılı bilgi aldı, akabinde de Encümen Toplantısına katılarak, Encümene başkanlık etti.

Vali AYAZ, İl Genel Meclisi ziyaretinin ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında incelemelerde bulunarak, Vakıf Müdürü Mehmet AKKAYA ile diğer yetkililerden, Vakıf Başkanlığı’nca yapılan maddi yardımlar, Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından yürütülen çalışmalar, sosyal uyum programı, yakacak-yiyecek yardımları,ekonomik istikrar kalkanı paketi destek programı, ekonomik istikrar programı, VEFA Sosyal Destek Grubu tarafından yapılan çalışmalar ve kurumun genel iş ve işlemleri hakkında detaylı bilgi aldı. Vali AYAZ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda hizmet veren VEFA Sosyal Destek Grubu’nda görev alan personeller ile sohbet ettikten sonra kurumdan ayrıldı.

Bugün yani 3 Temmuz Cuma günü de Vali Abdullah AYAZ’ın misafirleri vardı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hasan ÇAKIR, Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer partililer Vali AYAZ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar dilediler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali AYAZ, MHP İl Başkanı ÇAKIR ve Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP