reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

BU GECE ÇOK UZUN OLACAK… İDLİB’DE ŞEHİT SAYIMIZ 33 OLDU…

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

 İdlib’de rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısında şehit sayısı yaralı kurtarılan 11 askerimizin daha şehadete ulaşmasıyla 33’e yükseldi. Hatay Valisi, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirilen yaralı askerlerden bazılarının daha durumunun ağır olduğunu söyledi.

İdlib kırsalında Suriye askerlerinin Türk Askerlerine karşı düzenlediği hava saldırısında 33 askerimiz şehit oldu, 32 askerimiz de yaralı olarak Hatay’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralı askerlerimizin durumlarının iyi olduğu, hayati tehlikeleri bulunmadığı bildirildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada şehit sayısının yaralı 11 askerimizin daha şehadete ulaşmasıyla 33’e yükseldiği, şehitlerimizin ve yaralılarımızın tamamının Cilvegözü sınır kapısından içeri alındığını ve yaralıların tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

Bu arada Beştepe’den yapılan açıklamada Suriye’den yapılan hain saldırıya anında karşılık verildiği, yapılan karşı saldırılarda yüzlerce Suriye askerinin imha edildiği, şehitlerimizin kanının yerde bırakılmadığı bildirildi.

Ayrıca bir üst düzey yetkilinin Reuters Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada da çeşitli yollardan Türkiye’ye girmiş ve Avrupa’ya gitmek isteyen Suriye’lilere bu geceden itibaren engel olunmayacağı, göçmenlerin tüm Avrupa ülkelerine karadan ve denizden geçişlerinin serbest bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

Alınan bu karar gereği Polis, Sahil Güvenlik ve Sınır Güvenlik görevlilerine göçmen çıkışlarına müdahale etmeme talimatı verildi. Bu son dakika kararı üzerine AB’den acilen yapılan açıklamada “Türkiye’nin durumunu çok iyi anladıklarını, ancak AB’nin Türkiye’ye Türkiye’nin yeni dostlarından daha çok yardımcı olabileceği” söylendi.

reklam

YORUM YAP