13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BU AKARYAKIT FİYATLARIYLA TARIM – SANAYİ NASIL GELİŞECEK

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (epgis) bu günlerde sürekli mesai yapıyor. Ekim ayında zamma doymayan akaryakıt fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Peki bu zamlarla ekonomide iyileşme nasıl sağlanacak? Tarımla uğraşan çiftçi nasıl karnını doyuracak? Sanayici nasıl fabrikasında üretim yapacak? Nakliyeci evine nasıl ekmek götürecek? 2 Ekim Cumartesi günü otogaza gelen ve pompa fiyatlarına […]
Genel - 17 Ekim 2021 20:54 A A

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (epgis) bu günlerde sürekli mesai yapıyor. Ekim ayında zamma doymayan akaryakıt fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Peki bu zamlarla ekonomide iyileşme nasıl sağlanacak? Tarımla uğraşan çiftçi nasıl karnını doyuracak? Sanayici nasıl fabrikasında üretim yapacak? Nakliyeci evine nasıl ekmek götürecek?

2 Ekim Cumartesi günü otogaza gelen ve pompa fiyatlarına yansıtılan 71 kuruşluk fiyat artışının ardından otogaz litre fiyatı motorin ve benzine yaklaşmıştı. Bu zammın ardından 8 Ekim Cuma günü yapılan 23 kuruşluk motorin zammıyla motorinin litre fiyatı benzinle neredeyse eşleşmişti. En son 16 Ekim Cumartesi günü yapılan benzinde 14, motorinde ise 41 kuruşluk zammın ardından motorin litre fiyatı benzinin litre fiyatını solladı.

Bir zamanlar benzinimiz mazotumuz yoktu gerçekten de, halkımız akaryakıt istasyonları önünde uzun kuyruklarda saatlerce bekliyordu aracının deposunu doldurabilmek için. Peki ya şimdi; muhtemelen dünyanın en pahalı akaryakıt kullanan halklarından birisi olarak akaryakıt istasyonlarının önünden geçmeye bile korkar hale geleceğiz muhtemelen.

Genel - 20:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.