13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BM KÜRESEL BARIŞ KONSEYİ’NDEN KARAMEMİŞ’E TÜRKİYE’NİN SEÇKİNLERİ ÖDÜLÜ

Abhigyane Vakfı ve Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) tarafından, 2022 Türkiye’nin Seçkinleri ödül töreninde, Türkiye’de ve Dünya genelinde yaptığı çalışmalardan dolayı Mehmet Ali Karamemiş’e “2022 Türkiye’nin Seçkinleri Ödülü” takdim edildi. Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) tarafından, Türkiye, Asya-Pasifik bölgesi ve Dünya genelinde yardım faaliyetlerinde bulunan, Sosyo-Ekonomik kalkınma ve büyüme için ülkeler arasında Sanat, […]
Dünya - 7 Temmuz 2022 14:05 A A

Abhigyane Vakfı ve Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) tarafından, 2022 Türkiye’nin Seçkinleri ödül töreninde, Türkiye’de ve Dünya genelinde yaptığı çalışmalardan dolayı Mehmet Ali Karamemiş’e “2022 Türkiye’nin Seçkinleri Ödülü” takdim edildi.

Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) tarafından, Türkiye, Asya-Pasifik bölgesi ve Dünya genelinde yardım faaliyetlerinde bulunan, Sosyo-Ekonomik kalkınma ve büyüme için ülkeler arasında Sanat, Kültürel Değişim ve İş Değişim programları üreten, barışın inşaası için çalışan insanlara verilen 2022 Türkiye’nin Seçkinleri Ödülü Çankırılı iş insanı Mehmet Ali Karamemiş’e takdim edildi.

Ödül sonrası açıklama yapan Mehmet Ali Karamemiş;

“Abhigyane Vakfı ve Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) tarafından, 2022 TÜRKİYE’nin Seçkinleri Ödülünü, Vakıf Başkanı Dr. Barkhaa Vershaa hanımefendi ve Türkiye Direktörü Ahmet Kaya’nın elinden aldım. Şahsımı bu ödüle layık gördükleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Abhigyane Vakfı, sosyo-ekonomik kalkınma ve büyüme için ülkeler arasında sanat, Kültürel Değişim ve İş Değişim programları aracılığıyla barışın inşası için çalışan bir vakıf olmakla birlikte tüm komşu ülkelerde ve ayrıca dünyanın diğer yerlerinde barışı ve bağları kurmayı amaçlayan bir kuruluş. Dünya çapında sanat ve kültürü teşvik ederek ülkeler arasında da bir barış kültürü oluşturan vakıf, aynı zamanda Sosyo-Ekonomik Kalkınma üzerine Hindistan ve Türkiye arasında benzersiz ağ oluşturma fırsatları sunan bir tanışma ve selamlama programıdır. Abhigyane Vakfı ve Birleşmiş Milletler Küresel Barış Konseyi (UNGPC) Başkanı Dr. Barkhaa Vershaa, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Barış Elçisidir.

Dünya - 14:05 A A
BENZER HABERLER