Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BİZ AMERİKA’YA YARDIM GÖNDERDİK, AMERİKA PKK/YPG’YE…

Türkiye’nin koronavirüsle mücadele etmesi için 2 uçak dolusu yardım malzemesi gönderdiği ABD’nin, aynı gün PKK/YPG’ye tırlar dolusu yardım malzemesi (içeriği belirsiz) gönderdiği ortaya çıktı. Milli Gazete’nin haberine göre, koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen ve resmi verilere göre 1 milyondan fazla insanın Covid-19’dan etkilendiği ABD’ye ilk yardım eli uzatan ülkelerden biri Türkiye oldu. Ankara, salgın […]
Genel - 2 Mayıs 2020 22:47 A A

Türkiye’nin koronavirüsle mücadele etmesi için 2 uçak dolusu yardım malzemesi gönderdiği ABD’nin, aynı gün PKK/YPG’ye tırlar dolusu yardım malzemesi (içeriği belirsiz) gönderdiği ortaya çıktı.

Milli Gazete’nin haberine göre, koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen ve resmi verilere göre 1 milyondan fazla insanın Covid-19’dan etkilendiği ABD’ye ilk yardım eli uzatan ülkelerden biri Türkiye oldu.

Ankara, salgın sürecinde ABD’ye bu hafta içinde 2 uçak dolusu maskeden, koruyucu tuluma kadar sağlık malzemesi gönderdi . Bu zamanda bu denli anlamlı yardım karşısında ABD’nin tavrı ise yine şaşırtmadı.

Nisan ayı başında da PKK/YPG’ye 1 milyon 200 bin dolar değerinde malzeme sağladıklarını  açıklayan ABD’li yetkililer, bu sefer de PKK/YPG işgali altında bulunan Haseke iline bağlı Eş Şeddadi bölgesine portatif lavabo ve sabunluklar, dezenfekte mendilleri, maskeler ve eldivenlerden oluşan yardım malzemesi gönderdiklerini açıkladılar.

Peki bu yardım malzemelerinin içinde Türkiye’nin ABD’ye gönderdiği yardım malzemeleri de var mı? Bir diğer konu da ABD’de insanlar evlerinde, arabalarında, sokaklarda, huzur evlerinde koronadan ölürken bu yardım malzemeleri halka dağıtılmak yerine neden terör örgütlerine gönderiliyor?

Genel - 22:47 A A
BENZER HABERLER