reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

BİSİKLETÇİLER 18 MART ANISINA PEDAL ÇEVİRDİLER

Yayınlanma Tarihi : Google News
BİSİKLETÇİLER 18 MART ANISINA PEDAL ÇEVİRDİLER
reklam

Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, yaklaşmakta olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü anısına anma turu düzenledi. Karatekin Parkı’ndan başlayan tur, Garnizon Şehitliği’nde sona erdi. Aşçılar federasyonu Çankırı şubesi başkanı Hayrettin KARAOĞLU’nun da katıldığı anma turu halktan da yoğun ilgi gördü.

Anma turunun ardından bir basın açıklaması yapan Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Engin ÇİMEN şunları söyledi:

“Sayın Basın mensupları, Derneğimizin ve Kulübümüzün sevgili üyeleri, çok kıymetli misafirlerimiz; Çanakkale Şehitlerini Anma ve Zafer Bayramı etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz.

Türk bağımsızlık tarihinde ayrı bir anlamı olan, Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran, kahramanlığın destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en manidar simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi bir azmin ve inancın zaferidir. Çanakkale’de, vatanı uğruna canlarını ortaya koyarak imkansızı başaran binlerce isimsiz kahramanımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü olarak Yarenler ve Şehitler diyarı Çankırı’mızdan Çanakkale’ye selam olsun.”

reklam

YORUM YAP