reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

BİR NEFES SIHHAT İÇİN

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Bir nefes sıhhat için, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir gayret ile çalışan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyorum.

Bu saygın mesleği ifa eden sağlık çalışanlarımızın karşılaştıkları türlü güçlüklere rağmen, görevlerini yerine getirebilmek amacıyla yılmadan ve fedakârca çalışmaları paha biçilmezdir. Her daim meşakkatli olan bu görevleri yerine getirmek, Koronavirüs Salgını’yla mücadele etmekte olduğumuz son bir yıldır daha da meşakkatli hale gelmiştir.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmek için hayatımızın her döneminde desteklerine ihtiyaç duyduğumuz sağlıkçılarımız, sağlık alanında Türkiye’nin dünya çapında iddialı konuma gelmesinde büyük pay sahibidirler. Devletimizin hizmete sunmuş olduğu modern hastaneler, ileri teknolojiye sahip teşhis ve tedavi cihazları, her şarta uygun ambulanslar ve sağlık endüstrisinde millileşmeye yönelik yatırımlar, sağlık alanındaki başarıyı artırmaktadır. Her geçen gün biraz daha güçlenen sağlık altyapımız ve nitelikli sağlık çalışanlarımız sayesinde görüyoruz ki, tüm dünyayı kasıp kavuran ve sağlık sistemlerini durma noktasına getiren küresel bir salgında, Türkiye krizi başarılı bir şekilde yönetebilmektedir. Bu başarıda en büyük pay şüphesiz ki sağlık çalışanlarımızındır. Onlar mücadelenin en ön safında cansiperane şekilde salgınla savaşarak, hatta kendi canlarını feda ederek hastalığın yayılmasına mani olmaya çalışmakta ve hasta olanların sıhhat bulmalarına vesile olmaktadırlar. Başta Koronavirüs Salgını ile mücadelede hayatlarını kaybedenler olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha, adanmışlık duygusuyla mesleğini icra eden tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramlarını tebrik ediyor;  en az kendileri kadar fedakâr aileleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.

 

Abdullah AYAZ

 Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP