-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

BİR KEPÇEDE HAYAT SEN DOLDUR PROJESİNDE HÜKÜMLÜLERE BEKO-LODER KURSU AÇILDI

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacıyla düzenlenen meslek edindirme kursları devam ediyor. 2023 yılının ilk mesleki kursu olarak Bir Kepçede Hayat Sen Doldur sloganıyla Beko-Loder Operatörlüğü kursu açıldı. Çankırı Belediyesi, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde açılan kursa 14 kursiyer katıldı. Kursun teorik eğitimleri bitirildi, araç […]
Çankırı - 25 Ocak 2023 21:16 A A

Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce dezavantajlı yükümlülerin, mesleki becerilerinin artırılması amacıyla düzenlenen meslek edindirme kursları devam ediyor. 2023 yılının ilk mesleki kursu olarak Bir Kepçede Hayat Sen Doldur sloganıyla Beko-Loder Operatörlüğü kursu açıldı. Çankırı Belediyesi, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde açılan kursa 14 kursiyer katıldı. Kursun teorik eğitimleri bitirildi, araç başı ve pratik eğitimleri ise halen devam ediyor. Kurs sonundaki yazılı ve pratik sınavlarda başarılı olan kursiyerler operatör belgesi almaya hak kazanacaklar.

Beko-Loder Operatörlüğü kursunun Çankırı Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü sahasında devam eden pratik eğitimleri sırasında Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şahin ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk eğitim alanını ziyaret ederek kursla ilgili bilgi aldılar. Ziyaret sırasında kısa bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, kursları düzenleyen tüm paydaş kurumlara teşekkür etti.

Çankırı Belediyesi’nin sağladığı usta öğretici, iş makinesi ve diğer imkanlarla açılan kurslardan yükümlülerin memnun olduğu gözlendi. Mikrofonlarımıza konuşan kursiyerler, kurslardan duydukları memnuniyeti dile getirirken kursların açılmasında emek harcayan Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Denetimli Serbestlik Sistemi; kişilerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi için bireye yeni mesleki nitelikler kazandıran, bireyin topluma kazandırılması ve toplum içinde denetim ve takibini önceleyen alternatif bir infaz sistemidir.

Çankırı ilinin var olan imkanları, kurumların katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek, yeniden ayağa kalkmak isteyen yükümlülere, yeni bir fırsat penceresi olarak sunuluyor. Beko-Loder Operatörlüğü Kurs programına katılan kursiyerler bu sayede iş piyasasında iş sahibi olabilecekler. Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün dezavantajlı gruplara yönelik kursları devam edecek.

Çankırı - 21:16 A A
BENZER HABERLER