reklam
reklam
DOLAR32,2696% 0.06
EURO35,0280% -0.07
STERLIN41,2526% 0.02
FRANG35,3680% 0.04
ALTIN2.446,30% -0,03
BITCOIN68.418,18-1.284
reklam

BİR EV HER GÜN NASIL YANAR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

31 Temmuz 2019 tarihli haberimizden sonra Kızılırmak İlçesi Aşağı Ovacık Köyünde yaşayan Resul Ekizceli’nin her gün yangın çıkan evinde son durum…

Yaklaşık iki aydır hemen her gün evinde bahçesinde sık sık yangınlar çıkan Resul Ekizceli’yi bugün tekrar ziyaret ettik ve maalesef kötü haberler aldık. Durumda fazla bir değişiklik olmadığını, yangınların eskisi kadar sık olmasa da yine de devam ettiğini söyleyen Ekizceli yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bayramdan önceki Cumartesi günü (3 Ağustos) akşam üzeri evimin bahçesindeki samanlıkta çıkan yangında yaklaşık 3.000 balya samanım yandı. Hem Çankırı hem de Kızılırmak itfaiyelerine anında haber verdik ama maalesef 45-50 km uzaklıktaki Çankırı itfaiyesinin yarım saatte gelip yangına müdahale ettiği halde 20 km uzaklıktaki Kızılırmak itfaiyesi iki saat sonra zorla gelebilmiştir. Maalesef hayvanlarımızın kışlık yiyeceği olarak ayırdığımız yaklaşık 3.000 balya samanı kurtaramadık, bu yangında hepsi de gözümüzün önünde cayır cayır yandı.

Bu olayın ardından 17 Ağustos Cumartesi günü önce tekrar samanlıkta ve sonra da evimin bahçesinde yangınlar çıktı. Hemen müdahale edip söndürdük ama her çıkan yangında hem maddi hem de manevi olarak zarara uğruyoruz.

En son 20 Ağustos Salı günü çıkan yangında biz ailecek Kızılırmak’taydık, oğlum da işteydi. Büyükbaş hayvanlarımızın bulunduğu mandıra yanmış bu sefer de, komşular görmüş yangını, hayvanları yanmaktan komşularım kurtarmış sağolsunlar. Onlar da görmemiş olsalardı hayvanlarım ve köpeklerim cayır cayır yanacaklardı Allah korusun.

Yangınlar başlayalıdan beri gözümüze uyku girmiyor, evden uzaklaşmaya korkuyoruz, moral olarak çöktük, huzurumuz kalmadı. Yetkililerden yardım bekliyoruz, birçok yerden geldiler ama hiçbir sonuç alamadık, halâ yangınlar çıkmaya devam ediyor. Tek tesellimiz can kaybımızın olmaması ama her yangında ailecek biraz daha bitiyoruz biraz daha ölüyoruz.

Her şeyin Allah’tan olduğunu biliyoruz ama bugüne kadar sebebi ve çaresi bulunamayan bu yangınların bir daha çıkmaması için bizim elimizden gelen tek şey dua etmek. Yetkililerden ve devlet büyüklerimizden yardım ve destek bekliyoruz.”

Olay 18 ailesi olarak Ekizceli ailesine tekrardan geçmiş olsun diyor, yangınların bir an önce son bulmasını diliyoruz…

Haber: Sedat ÖZTÜRK

reklam

YORUM YAP