reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

“BİR ELİN NESİ VAR GÜÇLÜ KADININ SESİ VAR” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
“BİR ELİN NESİ VAR GÜÇLÜ KADININ SESİ VAR” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
reklam
      Vali Abdullah AYAZ ile Eşi Melike AYAZ,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle  gerçekleştirilen “Bir Elin Nesi Var? Güçlü Kadının Sesi Var” etkinliğine katıldı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce hazırlanarak Yunus AVM önünde gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN ile Eşi Betül Esen, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY ile Eşi Özlem AKSOY, İl Jandarma Komutanı Hıdır AYÇİÇEK, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, daire amirleri STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Vali Abdullah AYAZ “Kurtuluş mücadelesinden bu güne kadar terör ve terörizmle mücadeleye katkı sunmuş, bu uğurda hayatını kaybetmiş, şehit olmuş, gazi olmuş tüm kadınlarımızı bir defa daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Kadınlarımızın güçlü olduğu kadar güçlü ve iyi bir ülkeyiz. Geleceğe de o şekilde bakacağız. Özellikle kadınlarımızın toplumsal hayata katılımları noktasında Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne kadar çok ciddi mesafe alındı. Ancak kat edecek daha çok mesafe olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple önümüzdeki süreçte de çalışmaya ve kadınlarımızı toplumun her alanında görme gayreti içerisinde olacağız. Biliyoruz ki toplum sadece erkek ve kadınlardan oluşmuyor; topyekûn bir millet olarak beraber varız.
Maalesef zaman zaman şahit olduğumuz kadına yönelik şiddetin tekrar etmemesi noktasında da kolluk kuvvetlerimiz büyük bir gayret göstermektedir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi idareye düşen önleyici tedbirlerin alınması, bu şiddetin ortaya çıkmasına sebep olan nedenlerin ortadan kaldırılması. Bu konuda ilimizde de vakalar az olsa da herhangi bir şekilde yeni vakaların ortaya çıkmaması adına da ilgili arkadaşlarımızla birlikte büyük bir gayret gösteriyoruz. Toplumdaki tüm aktörlerden; kurum kuruluşlardan, sivil toplum kuruluşlarından, basın temsilcilerimizden katkı sunmalarını istiyoruz.” dedi.
Kurulan sergi ve stantların davetliler tarafından gezilmesiyle program sona erdi.
reklam

YORUM YAP