20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BİLGİ YARIŞMASINDA YAREN GRUBU BİRİNCİ OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi’nin organize ettiği Bilgi Yarışması il finalleri yapıldı. Lise öğrencilerinin yarıştığı bilgi yarışmalarına 4 grup katıldı. Çekişmeli geçen yarışmaları Yarenler Grubu birincilikle tamamladı. Yarışmalarda Sapya Grubu ikinci olurken TOBB Fen Lisesi ve 15 Temmuz […]
Çankırı - 12 Nisan 2021 19:33 A A

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi’nin organize ettiği Bilgi Yarışması il finalleri yapıldı.

Lise öğrencilerinin yarıştığı bilgi yarışmalarına 4 grup katıldı. Çekişmeli geçen yarışmaları Yarenler Grubu birincilikle tamamladı. Yarışmalarda Sapya Grubu ikinci olurken TOBB Fen Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 3.lüğü paylaştı. Dereceye giren yarışmacılar, Gençlik Merkezi Müdürü Adem Çalman ve Gençlik Merkezi Şube Müdürü Tekin Çelik tarafından kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

İç Anadolu Bölge finallerinde il birinciliğini elde eden Yarenler Grubu’nun Çankırı adına yarışacağı bildirilirken 13 şehrin katılacağı bölge finallerinin  Gençlik ve Spor Bakanlığının onayı ile Çankırı’da belirlenecek bir tarihte yapılacağı belirtildi.

Covid-19 salgını nedeni ile Gençlik Merkezi faaliyetlerinin mecburen sekteye uğradığını  söyleyen Gençlik Merkezi Müdürü Adem Çalman “Gençlerimizin bu süreçte Bilgi Yarışmasına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kültürel ve sanatsal birçok faaliyetimiz salgın sebebi ile askıya alınmış durumda.  Gençlerimizin sıkıldığının, evlerinden çıkmayı dört gözle beklediklerinin farkındayız.  Onlar bizi özledi,  biz de onları çok özledik. Bu günler geçtikten sonra dolu dolu faaliyetlerimiz ile bugünlerin acısını çıkaracağız inşallah.” dedi.

Çankırı - 19:33 A A
BENZER HABERLER