13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BERAT ALBAYRAK İSTİFA ETTİ

      Gelen bir son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Albayrak’ın Instagram hesabından yapılan açıklamanın ardından Twitter hesabını da kapattığı görüldü. Bakan Albayrak’ın istifa haberi henüz resmi kaynaklarca doğrulanmadı.       Berat Albayrak Instagram hesabından yapılan açıklama şu şekilde:       […]
Genel - 8 Kasım 2020 19:46 A A

      Gelen bir son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Albayrak’ın Instagram hesabından yapılan açıklamanın ardından Twitter hesabını da kapattığı görüldü. Bakan Albayrak’ın istifa haberi henüz resmi kaynaklarca doğrulanmadı.

      Berat Albayrak Instagram hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

      “Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen
annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan büyük değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yalın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakları geçmiştir haklarını helal etsinler.

At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batıl ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yılık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…

      Berat Albayrak”

Genel - 19:46 A A
BENZER HABERLER