Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BENZİNDEN SONRA MOTORİNE DE ZAM GELDİ

Dün açıklanan ve bugünden itibaren geçerli olan benzin zammının ardından bugün de motorin fiyatlarında ciddi bir artış haberi geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) yapılan açıklamada zammın bu geceden itibaren geçerli olacağı ve pompa fiyatlarına kısmen yansıtılacağı bildirildi. Açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren gelen 33 kuruşluk zammın 5 kuruşluk kısmı ÖTV’den […]
Ekonomi - 26 Kasım 2020 20:34 A A

Dün açıklanan ve bugünden itibaren geçerli olan benzin zammının ardından bugün de motorin fiyatlarında ciddi bir artış haberi geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) yapılan açıklamada zammın bu geceden itibaren geçerli olacağı ve pompa fiyatlarına kısmen yansıtılacağı bildirildi. Açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren gelen 33 kuruşluk zammın 5 kuruşluk kısmı ÖTV’den karşılanacak, 28 kuruş ise pompa fiyatlarına zam olarak yansıtılacak.

EPGİS’den yapılan ilk açıklamada “Akaryakıt ücretlerinde fiyat artışı, 27/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 28 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur,” ikinci açıklamada ise “Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi, 27/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 5 krş/lt Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansıtılmayacaktır.” denildi.

Ekonomi - 20:34 A A
BENZER HABERLER