21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BENZİNDEKİ İNDİRİM MOTORİN VE LPG’YE NEDEN YANSIMIYOR

Bir aşşağı bir yukarı derken akaryakıt fiyatlarını takip edemez olduk. Tek anlayamadığımız konu, petrole gelen indirim neden sadece benzini kapsıyor da motorin ve LPG’yi kapsamıyor? Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim, 14/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 19 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir” denildi. Bu gece yarısından […]
Çankırı - 14 Mayıs 2020 15:42 A A

Bir aşşağı bir yukarı derken akaryakıt fiyatlarını takip edemez olduk. Tek anlayamadığımız konu, petrole gelen indirim neden sadece benzini kapsıyor da motorin ve LPG’yi kapsamıyor?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim, 14/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 19 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir” denildi.

Bu gece yarısından itibaren yürürlüğe giren benzinde 19 kuruşluk indirim bir soruyu gündeme getiriyor. Petrol uluslararası piyasalarda değer kazandığında ya da kaybettiğinde bizde neden üç petrol ürünü olan benzin, motorin ve LPG’nin üçünde birden değil de bir ya da ikisinde zam ya da indirim yapılıyor???

Çankırı - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.