Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BENZİN MOTORİN VE LPG’YE BU GECE ZAM GELİYOR

Petrolün uluslararası piyasalarda yeniden değer kazanmaya başlamasıyla akaryakıt fiyatlarında yeniden değerlendirmeler gündemde. Bu gece yarısı yürürlüğe girecek olan benzin ve motorin zamları bundan sonra da devam edeceğe benziyor. Petrol üreticisi ülkelerin üretimi azaltma kararının ardından küresel bazda petrol fiyatları artışa geçti. Bu artışın bize şimdilik benzinin litresinde 7 Kuruş, motorinin litresinde 16 Kuruş, LPG’nin litresinde […]
Ekonomi - 4 Mayıs 2020 16:15 A A

Petrolün uluslararası piyasalarda yeniden değer kazanmaya başlamasıyla akaryakıt fiyatlarında yeniden değerlendirmeler gündemde. Bu gece yarısı yürürlüğe girecek olan benzin ve motorin zamları bundan sonra da devam edeceğe benziyor.

Petrol üreticisi ülkelerin üretimi azaltma kararının ardından küresel bazda petrol fiyatları artışa geçti. Bu artışın bize şimdilik benzinin litresinde 7 Kuruş, motorinin litresinde 16 Kuruş, LPG’nin litresinde ise 25 Kuruş olarak yansıması bekleniyor. Zira petrol fiyatları arttıkça benzin ve motorin fiyatlarının da artış göstermesi kaçınılmaz bir durum.

EPGİS’den yapılan son açıklamada zamların bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı duyuruldu. Zamdan etkilenmek istemeyen araç sahiplerinin bu gece yarısından önce depolarını doldurmaları gerekiyor.

Ekonomi - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.