Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BENİM OKULUM BENİM DÜNYAM

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ar-Ge birimi koordinesinde ‘’Benim Okulum Benim Dünyam’’ temalı çalıştayın açılışı gerçekleştirildi. Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılışa, Vali Abdullah Ayaz, Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mehmet Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı […]
Eğitim - 10 Mayıs 2022 19:23 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ar-Ge birimi koordinesinde ‘’Benim Okulum Benim Dünyam’’ temalı çalıştayın açılışı gerçekleştirildi. Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılışa, Vali Abdullah Ayaz, Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mehmet Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tansel Yılmaz’ın gerçekleştirdiği çalıştay ilimiz okullarında eğitim gören öğrencilerin psikolojik, sosyal ve kültürel olgularına değinerek toplumda eğitim öğretim odaklı bilgilendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Bahar Ünal tarafından Çankırı genelinde öğrencilerin sosyo-ekonomik ve psikolojik durumlarına ait sayısal veriler de katılımcılara sunuldu.

Açılışta Vali Abdullah Ayaz, psikolojik dayanıklılık ve sağlamlığın iş ve eğitim hayatındaki önemine değinerek, eğitim öğretim faaliyetlerinin dünyanın da, memleketin de, Çankırı’nın da en önemli meselesi olduğunu ifade etti. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önleyici faaliyetlerin önemine dikkat çeken Sayın Valimiz, çocukların hepsinin toplumun her alanında birer birey olarak büyük önem arz ettiklerini de sözlerine ekledi.

Açılış programı sonrasında Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde açılış kokteyli düzenlendi.

Eğitim - 19:23 A A
BENZER HABERLER