Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYEYE OLAN BORÇLARDA YAPILANDIRMA BAŞLADI

      Çankırı Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 7256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile İlgili Kanun” kapsamında, abonelerin Belediyeye olan ödenmemiş su borçlarında yeniden yapılandırma başladı. Abonelere, peşin ödemede % 90 gecikme zammı indirimi yapılacağı bildirildi. Yapılandırma, suyun yanı sıra emlak ve kira borçlarını da kapsıyor. Yeni çıkan kanun kapsamında […]
Çankırı - 12 Aralık 2020 16:31 A A

      Çankırı Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 7256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile İlgili Kanun” kapsamında, abonelerin Belediyeye olan ödenmemiş su borçlarında yeniden yapılandırma başladı. Abonelere, peşin ödemede % 90 gecikme zammı indirimi yapılacağı bildirildi. Yapılandırma, suyun yanı sıra emlak ve kira borçlarını da kapsıyor.

Yeni çıkan kanun kapsamında vatandaşların belediyeye olan su, emlak ve kira borçları yeniden yapılandırılıyor. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen aboneler, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Çankırı Belediyesi’ne şahsen müracaat ederek uygulamadan yararlanabilecek. Borçların peşin ödenmesi durumunda yasal faiz oranından % 90 indirim uygulanacak.  Abonelere kolaylık olması amacı ile 18 taksite bölünebilecek borçların ödemeleri ise iki ayda bir şeklinde 36 aya yayılarak gerçekleştirilecek.

 

Çankırı - 16:31 A A
BENZER HABERLER