Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYEDEN POŞETLİ ÇÖP UYARISI

Çankırı Belediyesi, çöp ve atık toplama saatleri hakkında vatandaşlara uyarıda bulundu. Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; temizlik hizmetlerinin etkili ve kaliteli yürütülebilmesi amacı ile şehir merkezinde poşet ile çöp çıkarma uygulamasına dâhil bölgelerdeki vatandaşların çöplerini, 20.00–22.00 saatleri arasında, ağzı kapalı sağlam poşetler ile akmayacak şekilde çöp bırakma noktalarına bırakmaları istendi. Karara uymayanlar hakkında cezai işlem […]
Çankırı - 24 Haziran 2020 10:39 A A

Çankırı Belediyesi, çöp ve atık toplama saatleri hakkında vatandaşlara uyarıda bulundu. Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; temizlik hizmetlerinin etkili ve kaliteli yürütülebilmesi amacı ile şehir merkezinde poşet ile çöp çıkarma uygulamasına dâhil bölgelerdeki vatandaşların çöplerini, 20.00–22.00 saatleri arasında, ağzı kapalı sağlam poşetler ile akmayacak şekilde çöp bırakma noktalarına bırakmaları istendi. Karara uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağı da belirtildi.

Pandemi sürecinde cadde, sokak ve çöp konteynerlerini yıkayarak dezenfekte eden Çankırı Belediyesi, şehir merkezinde poşetleme sistemi ile çöp toplanan alanlarda çöp saatlerine uyulmasını istedi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Mahallesi ile Buğday Pazarı Mahallesi Fuar Yolu güzergâhında kent estetiği açısından konteynerler için uygun alanların bulunmaması, trafiğin aksamasını ve oluşabilecek kötü kokuları engellemek amacı ile bu alanlarda poşetleme sistemi uyguladıklarını söyledi.  Esen, “Pandemi dolayısı ile hizmetlerin aksamaması ve hijyenin etkili bir şekilde yürütülmesi için özellikle bu bölgelerdeki esnaf kardeşlerimizin, ekiplerimize daha fazla yardımcı olarak belirlenen çöp toplama noktalarına poşetlenmiş çöplerini 20.00–22.00 saatleri arasında bırakmaları önemli. Anlayışları için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı - 10:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.