reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

BELEDİYEDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCAK KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

      Çankırı Belediyesi, İzmir depreminden etkilenen çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Belediye Çocuk Meclisi üyelerinin öncülüğünde başlatılan Oyuncak Kardeşliği kampanyası kapsamında; pandemi sürecinden dolayı,  kullanılmamış yeni oyuncaklar İzmirli çocuklara gönderilecek.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 7 yaşındaki öğrencisine ders verdiği esnada depremi yaşayan ve öğrencisi ile birlikte enkaz altından kurtarılan 28 yaşındaki depremzede Öğretmen Gülben Emiroğlu’nun “Çocuklarımıza oyuncak gönderilsin” isteğine kayıtsız kalmayarak duyarlı bir kampanya başlattı. Çocuk Meclisi üyeleri ile birlikte başlatılan Oyuncak Kardeşliği kampanyası ile Çankırı halkına çağrıda bulunuldu. Depremzede çocukların yüzünü güldürmek için kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, kullanılmamış yeni oyuncakları 18 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar Hilal Masa’ya  teslim edebilecek.

Başkan Esen, “Toplanan oyuncakları 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde İzmir depremini yaşayan yavrularımıza ulaştırmak istiyoruz. Onların acısını bir an olsun hafifletebilirsek, yüzlerine tebessüm katabilirsek ne mutlu bize. Özellikle Çankırılı çocuklarımızın İzmirli kardeşleri için gösterdikleri çaba, bu ülkenin yarınları adına umuttur. Tüm Çankırı halkını kampanyamıza destek olmaya  ve depremzede çocuklarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmeye davet ediyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP