29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYEDEN BAYRAM HAZIRLIĞI

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını kapsamında alınan tedbirler eşliğinde şehri bayrama hazırlıyor. Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince yurt genelinde uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesinde hummalı çalışmalar yürüten belediye ekipleri, mezarlık alanını temizleyerek dezenfekte etti. Şehir merkezindeki cadde ve sokaklar ile mezarlığa gül suyu sıkıldı. Sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşların rahat bir şekilde kabir ziyareti […]
Çankırı - 22 Mayıs 2020 23:19 A A

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını kapsamında alınan tedbirler eşliğinde şehri bayrama hazırlıyor. Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince yurt genelinde uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesinde hummalı çalışmalar yürüten belediye ekipleri, mezarlık alanını temizleyerek dezenfekte etti. Şehir merkezindeki cadde ve sokaklar ile mezarlığa gül suyu sıkıldı.

Sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşların rahat bir şekilde kabir ziyareti gerçekleştirmesi amacı ile  mezarlıklar yeniden temizlenerek dezenfenkte edildi.  Kaybettikleri yakınlarını ziyaret edecek olan vatandaşlara, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen tarafından mezar yerlerine dikilmesi için gül fidanı dağıtıldı. Mezarlık ziyaretinde sosyal mesafe ve maske uygulamasına da dikkat edildi. Ayrıca bayram öncesinde şehir içinde yürütülen temizlik çalışmaları, şehrin güzel kokması için  gül suyu ile tamamlandı.

Çankırı - 23:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.