reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

BELEDİYE EKİPLERİNDEN GECE GÜNDÜZ KAR MESAİSİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Belediyesi karla mücadele ekipleri, yollarda ve kaldırımlarda buzlanmayı önlemek için gece gündüz kar mesaisi yaptı. Çankırı’da Pazartesi gününden itibaren başlayan kar yağışının gece saatlerinde yoğunlaşması sebebi ile Belediye ekipleri, kar küreme çalışmalarını sürdürdü. Meteorolojiden gelen uyarılar doğrultusunda hazır olarak bekleyen ekipler, yaya ve araç trafiğinin aksamaması için araç ve iş makinelerinin yanı sıra kürek yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor.

 Karla Mücadele Çalışmasında 17 Araç ve 140 Personel Görev Aldı

Çankırı Belediyesi ekiplerince kurulan karla mücadele ekipleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar, cami önleri, sağlık ocakları çevresi, AVM, market ve dükkân önleri, yüksek alanlar başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda 7 gün 24 saat karla mücadele ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında; yayaların ve araç sahiplerinin güvenliği için 140 personel görev alırken çalışmalarda 2 adet kar küreme ve tuzlama kamyonu, 1 adet kar küreme ve tuzlama traktörü, 2 adet greyder, 4 adet Beko Loder ve iş makinesi, 3 adet traktör ve 5 adet kamyon kullanılıyor.

Başkan Esen’den Karla Mücadele Ekiplerine Övgü

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çalışmalar hakkında kısa bir bilgi vererek “Tuzlama çalışmalarımız, şehrimizin tüm noktalarında 24 saat esasında aralıksız olarak devam ediyor. Şu an için trafiğe kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Yol açma ve tuzlama çalışmalarımız, ekiplerimizce gece de kesintisiz olarak yürütülmektedir. Kaldırım temizleme çalışmalarımız ise sabah 6.30 itibari ile başlamış olup halen devam etmektedir.” dedi.  Esen, Çankırı halkının güvenli ulaşımını sağlamak için mesai kavramı gözetmeksizin seferber olan karla mücadele ekibine, zorlu tüm şartlarda azimli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

reklam

YORUM YAP