reklam
reklam
DOLAR31,5919% 0
EURO34,4142% 0.05
STERLIN40,1238% -0.11
FRANG35,6941% -0.02
ALTIN2.147,67% -0,06
BITCOIN2.147.3408.242
reklam

BELEDİYE EKİPLERİ BUZLANMAYA KARŞI SOLÜSYON UYGULADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

      Çankırı Belediyesi, 2021 yılının ilk yoğun kar yağışında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan alanlarda, ana arterler ve kaldırımlarda buz solüsyonu uygulaması yaptı.

Yoğun kar yağışı ve hava sıcaklığının ani düşmesi ile ilgili Meteorolojiden yapılan uyarı karşısında gerekli hazırlıkları yapan ve ekiplerini hazır bulunduran Çankırı Belediyesi, kar yağışının başlaması ile birlikte cadde ve sokaklarda önlemlerini aldı. Kar yağışının devam etme ve hava sıcaklığının sıfırın altına düşme ihtimaline karşı kaldırımlar öncelikli olmak üzere farklı alanlarda buzlanmaya karşı solüsyon uygulaması başladı. Vatandaşların ulaşımlarını sağlıklı ve rahat yapabilmeleri amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar; Fuar Yolu, Yunus AVM etrafı, Pazar Pazarı çevresi, mezarlık içi, Taş Mescit yolu, Bademlik Cami çevresi ve Ahmet Bukan Köprüsü’nden holder yöntemi ile başlatıldı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kaldırımlardan ve yoğun olarak kullanılan alanlardan başlatılan solüsyon çalışması ile olası bir buzlanmaya karşı önlem alırken kullanılan solüsyon ile birlikte yol ve kaldırımlarda oluşabilecek deformasyonları da en aza indirdiklerini ifade etti. Esen, şehrin yüksek kesimlerinde özellikle Aksu ve Esentepe Mahalleleri ile hastane bölgesinde yol tuzlama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

reklam

YORUM YAP