Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BEDRİ YAŞAR: “ONLAR GİTMEK İÇİN GÜN SAYIYOR BİZ İKTİDARA GELMEK İÇİN”

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti, 4. yaşını kutluyor. Tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da kutlanan kuruluş günü programı şenlik havasında geçti. İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanlığı Diaspora ve Lobiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırı’dan da sorumlu İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve İyi Parti Kurucu İl Başkanı Çetin Kaptan’la birlikte İyi […]
Genel - 23 Ekim 2021 23:06 A A

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti, 4. yaşını kutluyor. Tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da kutlanan kuruluş günü programı şenlik havasında geçti. İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanlığı Diaspora ve Lobiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırı’dan da sorumlu İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve İyi Parti Kurucu İl Başkanı Çetin Kaptan’la birlikte İyi Parti Genel Merkezi’nden de katılımın olduğu kutlamalara İl ve İlçe Yönetimleri tam kadro katıldı.

Kutlama programında ilk konuşmayı yapan İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, katılımcılara teşekkür ederken; “İyi Parti 25 Ekim 2017 tarihinde kuruldu ve yapılan ilk seçimlerde TBMM’de yerini aldı. Halkımızın her geçen gün daha fazla teveccüh gösterdiği partimizin 4. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.” dedi.

“Halkımızın partimize güveni tamdır, ilk seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi de Başbakan yapacağız.” sözleriyle büyük alkış alan Akbaş, aynı zamanda Çankırı’dan da sorumlu olan İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’la birlikte Çankırı’yı il, ilçe, köy demeden gezdiklerini her gittikleri yerde halkın sorunlarını dinlediklerini ve bu sorunları ana başlıklar halinde listeleyerek TBMM’ye Çankırı’nın sorunları hakkında bir araştırma önergesi verdiklerini de sözlerine ekledi. Akbaş teşkilat çalışmaları hakkındaki açıklamalarıyla konuşmasına son verdi.

Akbaş’ın ardından söz alan İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanlığı Diaspora ve Lobiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş de partilerinin icraatlarından ve halkın sorunlarına karşı olan yaklaşımlarından söz etti. Karamemiş, Genel Başkan Meral Akşener’in Başbakanlığında iktidara geldiklerinde Türkiye’yi tüm dünyada itibarlı bir ülke haline getireceklerini, gelir seviyesinde adaletin sağlanacağını ve enflasyonun tek haneli rakamlara ineceğini söyledi.

Aynı zamanda Çankırı’dan da sorumlu olan İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar da, “Yıkılmadık ayaktayız türküsünü artık başkaları söylüyor, İyi Parti’siz bir iktidarı hiç kimse artık hayâl bile etmiyor. Önümüzdeki ilk seçimlerde partimizi iktidar, Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi de Başbakan yapacağız.” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu parti daha yeni kuruldu ve biz bu partiye herkesi davet ettik. Ancak; vatan hainlerini davet etmedik, bu memleketle sorunları olanları davet etmedik ama bunun dışında bu şemsiyenin altına herkesi davet ettik.

Biz bu ülkenin sorunlarını biliyoruz, tarımın, sağlığın sorunlarını biliyoruz, iş dünyasını biliyoruz, dış ilişkilerin ve ekonominin nasıl düzeleceğini biliyoruz. Mecliste en çok söz alan ve en çok bu milletin sorunlarını dile getiren parti bizim partimiz. Biz sadece muhalefet etmiyoruz, gelen kanunlara bakıyoruz, eğer memleketin yararına kanunlarsa evet diyoruz yok eğer memleketin yararına değilse hayır diyoruz, hayır dediğimizde de bunun doğrusu bu olmalı diyerek görüş belirtiyoruz.

En son geçtiğimiz hafta kooperatifler yasası görüşüldü, biz buna evet oyu kullandık. Çünkü bu ülkenin üretime, yatırıma, kalkınmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Dolayısıyla bunun en yaygın müesseselerinden biri de kooperatifler. Bu kooperatiflerin her yönüyle desteklenmesi ve devletten teşvikler alabilmesi için bu yasanın değişmesi için biz de evet oyu verdik.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi sayın Cumhurbaşkanımız kürsüde, “Bu kardeşinize güvenin, doların, enflasyonun, işsizliğin nasıl düştüğünü, milli gelirin nasıl arttığını bu kardeşiniz size gösterecek.” demişti. Peki bugün ne oldu? İğneden ipliğe zam gelmeyen hiç birşey kalmadı.

Bu hükümetin 2023 hedefleri vardı, “Biz Türkiye’yi dünyanın en büyük devletleri sıralamasında 10. sıraya getireceğiz.” demişlerdi. Bu sözü verdikleri zaman Türkiye 17. sıradaydı, bugün ise 21. sırada. Ortalama bir evin 1 aylık su, elektrik, doğalgaz masrafı almış başını gitmiş, peki ya asgari ücret ne kadar artmış?

Çankırı’nın köylerini gezerken uğradığımız bir köy muhtarı, “Kızılırmak’tan kanalı biz açıyoruz, mazotu benzini biz harcıyoruz, suyu tarlalara kadar getiriyoruz, bir de üstüne Kızılırmağın suyuna para ödüyoruz. Yağmur yağsa sel gelse masrafı bizim, dereden akan su sizin.

Millete israf etme demek için, tasarruf tedbirleri demek için önce kendin israf etmemelisin, önce kendin tasarruf etmelisin. Kendi yapmadığın birşeyi kendi halkından isteyemezsin. Bugün partimizin oy oranı % 18 – 19 yarın daha da artacak. Dolayısıyla onlar gitmek için gün sayıyor, biz iktidara gelmek için gün sayıyoruz. Seçim ne zaman olur diyenlere her an olabilir diyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız konuştukça Dolar yükseliyor, hükümete dair kim iki kelam etse dengeler değişiyor. Bu şartlarda ülkenin ileri gitmesi mümkün değil, ne iç politika kaldı ne dış politika kaldı. En son ülkemiz uluslararası arenada gri listeye alındı ki burada bize siz gayrimeşru işlem yapıyorsunuz diyorlar. Bu gri listede olan ülkeler demokrasinin ve hukukun uğramadığı Afrika ülkeleri ve Türkiye’nin adının bu ülkelerle yanyana anılması bile zuldür.

Önümüzde bir seçim var, kesinlikle ve kesinlikle söylüyorum ki hiç kimsenin şüphesi olmasın ilk seçimde İyi Parti birinci parti olacaktır. İnşallah Çankırı’mızı da parlamentoda temsil eden bir Milletvekilimiz olacak buna hiç şüphemiz yok. Çankırı’nın 12 tane ilçe ve belde 1 de il belediyesi var, yerel seçimlerde yerel yönetimleri de Aydın Başkanıma bırakıyorum. İyi Parti’yi yanına almayan hiçbir parti bu ülkeyi idare edemez bu ülkede iktidar olamaz.

Bizim iktidarımızda elektrik, su, doğalgaz gibi giderleri az kazanandan az, çok kazanandan çok alacağız. Asgari tüketim bedeli belirleyip bu asgari tüketimi ücretsiz yapacağız, % 2 TRT payını kaldıracağız, asgari ücretten vergiyi kaldıracağız. Yatırımları arttıracağız, eğitimle sağlıkla tarımla ilgili projelerimizi devreye alacağız. Tarım alanları daraldı, artık köylü tarlasını ekmekten vazgeçiyor, yaş ortalaması 55’i geçti çocuklar şehire gidiyor bir daha da geri gelmiyor. Böylece hem ekilen alanlar daralıyor hem de üretim girdilerindeki rakamların yüksek olmasından dolayı Çankırı bölgesi de dahil tarım bitti, hayvancılık bitti. Bugün yemin gübrenin yanına yaklaşılmıyor, çeltiğe verilen fiyat 5,50 lira ama alım yapılmıyor, gübre ve tohum fiyatları 3 katına çıktı ama çeltiğe verilen fiyat geçen seneki fiyatla nerdeyse aynı.

Daha hiçbir partiye nasib olmamış, Türk siyasi tarihinde bu kadar güçlü bir iktidara rağmen kurulduğu yıl parlamentoya giren başka parti yok, oyunu % 100’e yakın arttıran başka bir parti de yok. Bu hepinizin sayesinde. Biz iktidara gelirken çalmadık kapı, girmedik gönül, gidilmedik köy, ulaşmadığımızı esnaf kalmayacak. Sayın Genel Başkanımız 65 yaşında Türkiye’yi dolaşırken bizim Çankırı’da durmamız bize yakışmaz. Seçimlerin 2022’yi geçeceğini sanmıyorum, onun için her an seçimlere hazır olacağız, el birliğiyle, gönül birliğiyle başarıya ulaşacağız. İyi Parti iktidar olacak, sayın Genel Başkanımız da Başbakan olacak.”

Genel - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.