reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

BAYRAMÖREN YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞMALARI BAŞLIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAYRAMÖREN YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞMALARI BAŞLIYOR
reklam

Bayramören ilçemizde uzun yıllar devam eden ancak bazı olumsuzluklardan dolayı 7 yıl gibi uzunca bir süre ara verilerek geçtiğimiz sene yeniden başlayan “Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe (XC OPEN) Yarışması” yarın start alıyor. Çankırı Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bayramören Kaymakamlığı tarafından düzenlenen yarışma ile ilgili basın toplantısı Bayramören ilçesi Akseki köyü Aluç Mahallesi Güney Kalkış Pisti’nin olduğu bölgede yapıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, toplantıda yaptığı konuşmasında Bayramören ilçesinde 7 yıl aradan sonra geçen yıl yamaç paraşütü yarışmasının yapıldığını, bu sene de ilçede yarışmanın yeniden düzenleneceğini söyledi.

Şu ana kadar yarışmaya 49 sporcunun kayıt yaptırdığını belirten Ayaz, “Yurt dışından da sporcular katılacak. Şu ana kadar 10 yabancı sporcu kayıt yaptırdı.  Kesin katılımı yarış günü öğrenmiş olacağız.  49 sporcumuzun tamamını bekliyoruz. İlimizin turizm potansiyelini, her ilçenin veya il merkezinin kendi potansiyeline, ürünlerine göre değerlendirme gayreti içerisindeyiz. 2015 yılına kadar Bayramören’de yapılmış yamaç paraşütü turnuvaları vardı. Bir ara verilmiş, geçen yıl yeniden başladık, bu yıl da devam ediyoruz. Organizasyon ile ilin ve ilçenin tanınırlığının artacağına inanıyoruz.

Gelen sporcularımızın ve sporcularla gelenlerin yaptıkları paylaşımların muhakkak ki tanıtıma büyük faydası oluyor. Geçen yılki yarışmadan sonra bireysel olarak, özellikle Ankara’dan yamaç paraşütü gruplarının burada uçuş yaptıklarına şahit olduk. Önümüzdeki yıllarda ilginin artarak devam etmesini ümit ediyoruz. Hem ilimizin hem ilçemizin tanıtımı, turizm potansiyelinin değerlendirilmesi adına arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımız devam edecek İlimizin her köşesinin sporla, turizmle ilgili farklı potansiyeli var. Buradaki en büyük potansiyel de yamaç paraşütü. Onun için en iyi şekilde değerlendirmek amacındayız. İlçe küçük ama ismi büyüsün ve tanınsın istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Programa Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın yanısıra Bayramören Kaymakamı Fatmagül Dalmış, Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Türkiye Hava Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Ali Demir de katıldı.

reklam

YORUM YAP