Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAYRAMÖREN YAMAÇ PARAŞÜTÜ MESAFE (XC OPEN) YARIŞMALARI TAMAMLANDI

Çankırı Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bayramören Kaymakamlığı tarafından Bayramören ilçemizde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe (XC Open) Yarışmaları 7 Temmuz Cuma günü tamamlandı. Yarışmaların ardından Bayramören ilçe merkezinde ödül töreni düzenlendi. Yarışmada dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Bayramören Kaymakamı Fatmagül Dalmış, Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık […]
Genel - 8 Temmuz 2023 11:58 A A

Çankırı Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bayramören Kaymakamlığı tarafından Bayramören ilçemizde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe (XC Open) Yarışmaları 7 Temmuz Cuma günü tamamlandı. Yarışmaların ardından Bayramören ilçe merkezinde ödül töreni düzenlendi.

Yarışmada dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Bayramören Kaymakamı Fatmagül Dalmış, Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Ak Parti Bayramören İlçe Başkanı Ali Kızıltan, Çankırı Sportif Havacılık Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Ali Demir verdi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Sport Klasmanda:

  1. Utku Berk Ersoy
  2. Serdar Taze
  3. Bülent Genç

Genel Klasmanda:

  1. Bernd Hohlmeier
  2. Melih Kaan Kılıç
  3. Utku Berk Ersoy

Yarışmalar sürerken Bayramören Kaymakamı Fatmagül Dalmış da tandem pilotu Hakan Akman ile bir uçuş gerçekleştirdi. Kuzey pistinden başlayan uçuş, Melan Meydanı mevkiinde sona erdi. Uçuşun ardından Akman’a teşekkür eden Dalmış, beklediğinden daha keyifli bir uçuş olduğunu söyledi.

Sadık Ak: “ Küçük bir maliyetle büyük bir faaliyet gerçekleştirdik”

Müsabakalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak “Bayramören, Yamaç paraşütü için önemli yerlerden biridir. Bayramören ilçemizin çok güzel bir doğası var. Gerçi ülkemizin her köşesi ayrı bir güzel. 2008-2015 yılı arasında aralıksız 8 yıl devam eden Yamaç Paraşütü yarışmalarına farklı sebeplerden dolayı ara verilmiş. İl Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda, Sayın Valimiz Abdullah Ayaz bey’in öncülüğünde 2022 yılında Bayramören XC Open Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışmaları tekrar başladı. Bu yıl da devam ettirdik. Çok şükür yarışmaları kazasız tamamladık. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bu yarışmalar devam edecek.

Bu tür etkinlikler ülkemizin ve bölgemizin tanıtımı için önemli. Bu tür faaliyetlerin desteklenmesi gerekiyor. Konuşmamı burada sonlandırırken, tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Kurumlarımızın işbirliğinde küçük bir maliyetle büyük bir faaliyet gerçekleştirdik.  Sayın Valimiz Abdullah Ayaz’a, Sayın Kaymakamız Fatmagül Dalmış Hanımefendiye, Sayın Belediye Bayşkanımız Halil Muratoğluna, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk’e, Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Muharrem Ovacıklı’ya, Hava Sporları İl Temsilcimiz Ali Demir’e, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekilimiz Serdar Soydaş’a, AFAD İl Müdürümüz Ahmet Matur’a, Kızılay Başkanımız Ahmet Ulusoy’a ve özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” dedi.

Genel - 11:58 A A
BENZER HABERLER