20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAYRAMÖREN YAMAÇ PARAŞÜTÜ FESTİVALİ CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Bayramören ilçemizde Çankırı Valiliği, Bayramören Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe (XC OPEN) Yarışması ve Festivali, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Sülüklü Mesire Alanı’nda yapılacak. 7 yıl aradan sonra yeniden düzenlenecek olan festivale ses sanatçıları Sami Yalçın, Ömer Faruk Bostan ve Seda Kara muhteşem türküleriyle, Oğuz […]
Çankırı - 30 Haziran 2022 15:15 A A

Bayramören ilçemizde Çankırı Valiliği, Bayramören Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe (XC OPEN) Yarışması ve Festivali, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Sülüklü Mesire Alanı’nda yapılacak. 7 yıl aradan sonra yeniden düzenlenecek olan festivale ses sanatçıları Sami Yalçın, Ömer Faruk Bostan ve Seda Kara muhteşem türküleriyle, Oğuz Boyları Yaren Ekibi de oyunlarıyla renk katacak. Program ayrıca Açık Hava Sineması, Palyaço ve Tiyatro gösterileri ile de halkımızın beğenisine sunulacak.

Bayramören Yamaç Paraşütü Mesafe (XC OPEN) Yarışması ve Festivali‘nin tanıtımı için 29 Haziran Çarşamba günü (dün) ilçede bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Bayramören Kaymakamı Tuncay Karataş, Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, İl Genel Meclis üyesi Bekir Kale, Bayramöeren AK Parti İlçe Başkanı Ali Kızıltan, CHP İlçe Başkanı Metin Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bşçvş. İdris Bozer ve Çankırı Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Ali Demir katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş yaptı. 7 yıl aradan sonra Bayramören Yamaç Paraşütü ve Festivali’ni yeniden düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Karataş, “Etkinlik, Bayramören ve Çankırı için gerçekten büyük öneme sahip. İlk yamaç paraşütü yarışması ve festivali 2008 yılında yapılmıştı, bu seneki yamaç paraşütümüze 103 sporcumuz ön kayıt yaptırdı. İnşallah en az 40 sporcumuzun katılmasını bekliyoruz. Almanya, ABD, Ukrayna, İran ve Hindistan olmak üzere 5 yarışmacımızı yurt dışından bekliyoruz. Bayramören, yamaç paraşütü konusunda dünyadaki sayılı yerlerden biri. İnşallah bu sene mesafe yarışmasını yapıyoruz ama gelecek yıllarda Türkiye Hava Sporları Federasyonu’muzun, uluslararası federasyonların ve Çankırı Valiliğimizin onayıyla Türkiye şampiyonasını, dünya şampiyonasını ilçemizde yapmak istiyoruz.” dedi.

Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu ise, ilçede tekrar yamaç paraşütü etkinliği düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını, etkinliğin ilçeye büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ve organizasyonun gelecek yıllarda da sürdürebilirliğini sağlamak için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini anlattı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise Çankırı’nın güzelliklerinin çeşitli vesilelerle dünyaya duyurulması gerektiğini ifade ederek, yapılacak yamaç paraşütü etkinliğinin bir boyutunun da Çankırı’nın ve Bayramören’in hem Türkiye hem de dünyaya tanıtılması olduğuna dikkati çekti. Sadık Ak, “Çankırı ilimizin coğrafya olarak çok güzel özellikleri var. Bizim bunları çeşitli vesilelerle dünyaya duyurmamız gerekiyor. Aslında burada yapmış olduğumuz yamaç paraşütü etkinliğimizin bir yönü bir boyutu da belki küçük kalmış Bayramören ilçemiz bu coğrafi güzellikleriyle dünyaya tanıtıldığında, aslında buranında çok büyük güzellikleri olduğu dünyaya yansıtılmış olacak.” şeklinde konuştu.

Çankırı - 15:15 A A
BENZER HABERLER