reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

BAYRAMÖREN BELEDİYESİ VE TÜGŞAV BAYRAMÖREN’Lİ ŞEHİTLER İÇİN BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Bundan bir süre önce Bayramören Belediye Başkanı Sayın Halil Muratoğlu, ilçelerinin şehitlerine sahip çıkmak adına bir proje tasarladı ve bunu Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Çankırı Şubesi yönetimi ile görüşerek yapılacak çalışma için bilgi istedi. Gelen teklifi değerlendiren TÜGŞAV Çankırı Şubesi Bayramören ilçesinin yedi şehidinin resimlerinin ve köy bilgilerinin bulunduğu bir pano tasarlayarak, projeyi kısa zamanda uygulamaya dönüştürdü ve Başkan Muratoğlu’na sundu.

Belediye Başkanı Muratoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu güzel vatanı bizlere bırakan ve bu uğurda şehadete eren kahramanlarımızın gelecek nesillere taşınması adına böyle bir proje düşündük, Projeyi yaparken de Tügşav Çankırı Şubesi Başkanı sayın Mehmet Uçar bey ile görüştük. En uygun hali ile panomuzu hazırladık ve ilçemizin girişine herkesin rahatlıkla görüp okuyabileceği bir alana yerleştirdik. Emeği geçen başta Vakıf başkanı Mehmet Uçar olmak üzere  herkese teşekkür ediyorum.”

Tügşav Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar ise “Bayramören Belediye Başkanımız Sayın Halil Muratoğlu beye bu anlamlı projesi için teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Kahraman şehitlerimizin anısını yaşatmak için  Bayramören belediyemiz bizlere ulaştı. Vakıf olarak Bayramören ilçemizin şehitlerini resimleri ve bilgileri ile birlikte şehadet sırasına göre belirledik, panomuzu hazırlatarak uygun bir zamanda da Belediye başkanımız Halil Muratoğlu, Çankırılı Bürokrat Ercan Irmak ve Bayramören halkı eşliğinde ilçemiz girişine yerleştirdik.”

Ayrıca TÜGŞAV Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar Çankırı ili, ilçeleri ve köylerinin de Vakıflarına ulaşarak bu tarz projelerde kendilerinden bilgi alabileceklerini söyledi.

reklam

YORUM YAP