Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAYRAMLARDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında videokonferansla bugün yapılması planlanan kabine toplantısında gencinden yaşlısına milyonlarca kişiyi ilgilendiren kritik kararlar alınacak. YKS ve LGS Haziran’da Alınması beklenen kararlar arasında 20-21 Haziran’da yapılması planlanan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle 25-26 Temmuz’a ertelenen üniversitelere giriş sınavı YKS’nin, turizm sektörünün olumsuz etkilenebileceği düşüncesiyle yeniden Haziran’a çekilmesi de var. Ayrıca liselere giriş […]
Genel - 4 Mayıs 2020 12:26 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında videokonferansla bugün yapılması planlanan kabine toplantısında gencinden yaşlısına milyonlarca kişiyi ilgilendiren kritik kararlar alınacak.

YKS ve LGS Haziran’da

Alınması beklenen kararlar arasında 20-21 Haziran’da yapılması planlanan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle 25-26 Temmuz’a ertelenen üniversitelere giriş sınavı YKS’nin, turizm sektörünün olumsuz etkilenebileceği düşüncesiyle yeniden Haziran’a çekilmesi de var.

Ayrıca liselere giriş sınavı LGS’nin de Haziran’ın son haftası yapılması da gündemde.

20 yaş altı ve 65 yaş üstüne esneklik

Toplantıda yaklaşık birbuçuk aydır haklarındaki sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlere hapsedilen 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlarımız için belli gün ve saatlerde sokağa çıkabilmelerinin sağlanabileceği de görüşülecek.

Ancak bu karar, koronavirüs tedbirleri kapsamında salgının seyri ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda netleşecek.

Bayramlarda sokağa çıkmak yasağı

Koronavirüs salgınının önlenebilmesi için bugüne kadar alınan sokağa çıkma yasağı kararlarının olumlu etkileri görüldüğü için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı’nda da bu yasakların uygulanması gündemde.

Daha önce iki bayramı birleştirip 9 gün sokağa çıkma yasağı olacağı konuşulurken bu günlerde Salı gününe denk gelen 19 Mayıs için 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde 4 günlük, Ramazan Bayramı için de 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 4 günlük olmak üzere toplamda 8 günlük bir sokağa çıkma yasağı uygulanması planlanıyor.

Genel - 12:26 A A
BENZER HABERLER