Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAYRAMLARDA DARGINLIKLAR KIRGINLIKLAR BİR KENARA BIRAKILIR
SEVİNÇLER ORTAK MUTLULUĞA DÖNÜŞÜR

Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının manevi iklimini geride bırakarak, birlik ve beraberlik bağlarımızı kuvvetlendirecek, sevinçlerimizi artıracak Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Son iki yıldır salgın sebebiyle coşkusunu sınırlı şekilde yaşamak zorunda kaldığımız bu mübarek bayramı, vaka sayılarının giderek azalması nedeniyle bu yıl çok daha rahat geçireceğiz. Salgın sebebiyle sevdiklerimizle aramıza […]
Çankırı - 30 Nisan 2022 08:59 A A

Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının manevi iklimini geride bırakarak, birlik ve beraberlik bağlarımızı kuvvetlendirecek, sevinçlerimizi artıracak Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Son iki yıldır salgın sebebiyle coşkusunu sınırlı şekilde yaşamak zorunda kaldığımız bu mübarek bayramı, vaka sayılarının giderek azalması nedeniyle bu yıl çok daha rahat geçireceğiz. Salgın sebebiyle sevdiklerimizle aramıza giren engellerden kurtularak bayramın manevi havasına ve geleneklerimize uygun şekilde huzur ve mutluluk içerisinde bayramı kutlamayı temenni ediyorum.

Bayramlarda dargınlıklar, kırgınlıklar bir kenara bırakılarak sevinçler ortak mutluluğa dönüşür. Bu müstesna günlerde dost ve akrabalarımızı hatırladığımız gibi, desteğe ihtiyacı olan kimsesiz, muhtaç ve yaşlı bireylerimizi de hatırlamak bayramın ruhunda bulunmaktadır. Bayram günlerini her yönüyle çocuklarımıza örnek olacak şekilde idrak ederek onların da bayramın güzelliğini en iyi şekilde yaşamaları sağlanmalıdır. Böylelikle milli ve manevi değerlerimizin yeni nesillere aktarılması ve toplum yapımızın dayandığı temellerin güçlenmesi önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir bayram geçirebilmeleri için trafik başta olmak üzere güvenlik, sağlık, acil durumlar, belediye hizmetleri ve ihtiyaç duyulacak diğer kamu hizmetleri konularında gerekli tedbirler ilgili kurumlarımızca alınmıştır. Bayramı sevdikleriyle bir arada geçirmek üzere seyahat edecek olan tüm vatandaşlarımıza yolculukları esnasında azami dikkat göstermeleri ve kurallara riayet etmeleri hususunu tekrar hatırlatıyor; kazasız ve hayırlı yolculuklar diliyorum.

Bayram vesilesi ile kutsal vatan toprakları üzerinde, birlik ve beraberlik içerisinde huzurla bayram yapmamızda büyük pay sahibi olan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize şükran ve minnetimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Aziz şehitlerimizin fedakâr aileleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere tüm Çankırılı hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor; bayramımızın huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.

Abdullah AYAZ

Çankırı Valisi

Çankırı - 08:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.