17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN UYAR 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Uyar,”Bizim milletimizin son sığınma noktası Anadolu ve Trakya’ya doğru başlayan ve istisnalar hariç yaklaşık iki buçuk asır süren çekilme sürecinin sona erip millet olarak sokulmak istediğimiz kalıbı kırdığımız gündür 30 Ağustos” diyerek başladığı mesajına şu şekilde devam etti: […]
Çankırı - 30 Ağustos 2021 18:17 A A

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Uyar,”Bizim milletimizin son sığınma noktası Anadolu ve Trakya’ya doğru başlayan ve istisnalar hariç yaklaşık iki buçuk asır süren çekilme sürecinin sona erip millet olarak sokulmak istediğimiz kalıbı kırdığımız gündür 30 Ağustos” diyerek başladığı mesajına şu şekilde devam etti:

“30 Ağustos millet olarak vatana sahip çıkma kudretini sergilediğimiz, zaferle sonuçlandırdığımız mücadelenin sonunda istikbalimizi yeni bir başlangıçla şekillendirme kabiliyetini gösterdiğimiz ve en önemlisi de birlik imtihanını başarıyla verdiğimiz son büyük imtihan günümüzdü. Bugün o tarihi olayın yıl dönümünü kutluyoruz. 30 Ağustos’ta millet olarak biz Anadolu’yu acı, kavga ve kaosun merkezi yapmaya çalışanlara inat, kardeşliğin, zenginliğin ve şefkatin coğrafyası yapmak için ilk ve en büyük adımı attık. Bu zaferle Türk milleti bir iddia ortaya koymuş ve o iddiasına tarihi bir imtihandan geçerek sahip çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos 1922’de tarihin imtihan meydanına çıkarak bize bu zaferi armağan eden Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tarihten geleceğe bir coşkun ırmak gibi akıp gelen milletimize bu yolculuğunda hürriyet ve istiklalini armağan eden, artık geri adım yok diyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Hürriyet ve istiklalin kazanılma şartlarının, o gün ortaya konan kudret, kabiliyet ve ortak iradenin asla unutulmaması, dileğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” dedi.

Çankırı - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.