-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ULUSLARARASI RESİM ÇALIŞTAYI SERGİSİNE DAVET

11 ülkeden 17 uluslararası ressam, 15 Mayıs tarihindeki Resim Sergisi’nden bir gün önce Ilgaz Belediyesi’nde Başkan Öztürk’ün konuğu oldu. Belediye’de ağırlanan ressamlara Başkan Öztürk çalışmalarından ve projelerinden bahsetti, tamamlanan ve tamamlanmakta olan çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verdi. Akabinde ressamların hediyelerini sunmaları sonrası toplu resim çekilerek program sonlandırıldı. Program, yarın saat 14.00’de Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezi’nde […]
Genel - 14 Mayıs 2022 21:38 A A

11 ülkeden 17 uluslararası ressam, 15 Mayıs tarihindeki Resim Sergisi’nden bir gün önce Ilgaz Belediyesi’nde Başkan Öztürk’ün konuğu oldu. Belediye’de ağırlanan ressamlara Başkan Öztürk çalışmalarından ve projelerinden bahsetti, tamamlanan ve tamamlanmakta olan çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verdi. Akabinde ressamların hediyelerini sunmaları sonrası toplu resim çekilerek program sonlandırıldı.

Program, yarın saat 14.00’de Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezi’nde Resim Sergisi’yle devam edecek. Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, yarınki Resim Sergisi’ne tüm halkımızı davet etti. Öztürk, yayınladığı yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kıymetli sanatçılarımızı insanımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Uluslararası alanda düzenlediğimiz etkinlikleri arttırıyor ve Ilgaz’ımızı, Ilgaz Dağı gibi önemli bir değerimizi evrensel bir kültür-sanat merkezine dönüştürme çalışmalarımıza büyük bir hızla devam ediyoruz. 11 ülkeden, dünyaca ünlü birbirinden değerli 17 ressamı Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezimizde düzenlediğimiz Uluslararası Resim Çalıştayı’nda ağırlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bir hafta boyunca yapılan gezi programlarıyla ilimizdeki ve Ilgaz’ımızdaki güzellikler ile tarihi değerlerimizi tanıma fırsatı bulan ressamlarımız, bu değerleri tuvallerinin baş konuğu haline getirdiler. Sanatla iç içe geçirdiğimiz bu hafta boyunca, sanatçılarımız tarafından hazırlanan hepsi birbirinden güzel tabloları, Anadolu’nun yüceliğini temsil eden
Ilgaz Dağımızda, Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezi’mizde 15 Mayıs Pazar günü saat 14.00’de büyük bir şölenle açılışını gerçekleştireceğimiz sergiyle sanat severler başta olmak üzere tüm halkımızın beğenisine sunacağız.

İlçemiz, İlimiz, bölgemiz başta olmak üzere ülkemizde kendini sanata adamış tüm hemşerilerimizi Uluslararası Resim Çalıştayı Sergimize davet ediyorum.”

Genel - 21:38 A A
BENZER HABERLER