-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN KOZAN FESTİVALDEN SESLENDİ: “İŞTE KORGUN İŞTE HEMŞEHRİLERİMİZ”

1. Korgun Kültür Sanat ve Hayvancılık Festivali, 22 – 23 Temmuz Cuma ve Cumartesi günleri yoğun katılımla gerçekleşti. AK Parti Genel Merkez İdari Koordinatörü Kadri Ursavaş, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz, İl Genel Meclis […]
Çankırı - 25 Temmuz 2022 20:32 A A

1. Korgun Kültür Sanat ve Hayvancılık Festivali, 22 – 23 Temmuz Cuma ve Cumartesi günleri yoğun katılımla gerçekleşti. AK Parti Genel Merkez İdari Koordinatörü Kadri Ursavaş, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Zeynettin Aydın, Çankırı Vakfı Başkanı İsmail Yüksel, Korgun Dernekler Birliği Başkanı İsmail Kılıçaslan, MHP Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Mastı, Ankara Çankırılılar Derneği temsilcileri, işadamları, sanayiciler, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri ve uzaktan yakından festival için Korgun’a gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan’ın açılış konuşmasıyla başlayan akşam programında Çankırı’lı sanatçılar Sami Yalçın, Irmak Arıcı ve Turgay Başyayla konserleri ile katılımcıları kimi zaman duygulandırdı kimi zaman coşturdu. Başkan Kozan, protokolü ve katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında Başkanlığı süresince yaptığı hizmetleri anlattı. Başkan Kozan, festivalin asıl amacının yıllardır Korgun’a gelemeyen hemşerilerini biraraya getirmek, kardeşliği, birliği beraberliği sağlamak ayrıca Korgun’u, köylerini, Organize Sanayi Bölgesi’nin tanıtımını sağlamak olduğunu söyledi.

Konuşmasında Korgun’un tarihinden de söz eden Başkan Kozan, Korgun’a yapılacak olan TOKİ’nin de müjdesini verdi. Festivalin 2 senedir Covid 19 salgını nedeni ile düzenlenemediğini de belirten Başkan Kozan, Covid 19’un yeniden ortaya çıktığına dikkat çekerek vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. Konuşmasında Korgun Organize Sanayi Bölgesine de değinen Başkan Kozan, Bölgeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları anlattı.

Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan’ın ardından, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu da kısa birer konuşma yaptılar.  Konuşmaların ardından Başkan Kozan, Milletvekili Çivitcioğlu ve Başkan Esen’e teşekkür plaketlerini takdim etti. 23 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen Buzağı Yarışması’nda ilk üçe giren buzağı yetiştiricilerine de ödüllerinin verilmesinin ardından program Çankırı’lı sanatçı Sami Yalçın konseriyle devam etti.

Çankırı - 20:32 A A
BENZER HABERLER