13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Bayramların birlik ve beraberlik üzerine kurulu olmasına karşın tüm dünyayı esir eden pandemi sürecinden dolayı bu yıl çok dikkatli hareket etmek gerektiğini söyledi. Esen, “Birlik demek sadece mekânsal olarak bir arada olmak demek değil. Salgın sürecini göstereceğimiz hassasiyet ile el birliği ile […]
Çankırı - 29 Temmuz 2020 16:31 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Bayramların birlik ve beraberlik üzerine kurulu olmasına karşın tüm dünyayı esir eden pandemi sürecinden dolayı bu yıl çok dikkatli hareket etmek gerektiğini söyledi. Esen, “Birlik demek sadece mekânsal olarak bir arada olmak demek değil. Salgın sürecini göstereceğimiz hassasiyet ile el birliği ile atlatmak, gönül birlikteliği ile bağlı olduğumuz sevdiklerimizi korumak ve bu süreçten sonra onlara sımsıkı sarılmak için bugünden tedbirlerimizi sıkı tutmak demek. Tüm hemşerilerimizin bu konuya dikkat edeceğini düşünüyorum.” dedi ve mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlarımızın gelenek ve göreneklerimizin aktarılmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Fakat 2020 yılı ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan salgından dolayı tüm bayramlarımızı bu yıl hijyen, maske ve izolasyon kuralları ile geçirmek zorunda kaldık. Bu bayramda da dini vecibelerimizi elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışsak da Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulumuzun uyarılarına riayet ederek bir arada bulunmamaya, bayram ziyaretleri yapmamaya özen göstermek gerekiyor. Yaşanılan sıkıntılı süreci atlatmak için ortak akıl ile hareket etmemiz gerekiyor.

Bu duygu ve düşünceler ile Çankırılı hemşerilerim başta olmak üzere tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Çankırı - 16:31 A A
BENZER HABERLER