13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN’İN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” MESAJI

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Başkan Esen, mesajında şunları kaydetti: “Tarihin en büyük destanının yazıldığı Çanakkale Zaferi, Türk milletinin vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir bağımsızlık zaferidir. 105 yıl önce; can siperane bir şekilde vatan toprağını […]
Çankırı - 18 Mart 2020 12:43 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Başkan Esen, mesajında şunları kaydetti:

“Tarihin en büyük destanının yazıldığı Çanakkale Zaferi, Türk milletinin vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir bağımsızlık zaferidir. 105 yıl önce; can siperane bir şekilde vatan toprağını savunan ecdadımız, bu toprakların tapusunu geri dönülmez bir biçimde gelecek nesillerimize bırakmıştır.

Aziz şehitlerimizin vatanı ve milleti için yaptığı fedakârlığı hiçbir zaman unutmayacak ve bu yüce değere tüm benliğimiz ile sahip çıkmaya devam edeceğiz.  

Henüz Albay rütbesindeyken önsezileri ve üstün askeri dehası ile tarihin akışını Türk milletinden yana çeviren Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; bu cennet vatanın ve büyük Türk  milletinin ebedî varlığı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

Çankırı - 12:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.