reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

BAŞKAN ESEN’DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ANLAMLI ZİYARET

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 14 Mart Tıp Bayramı’nda salgın hastalık nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının aileleri ile zorlu süreçte ailesinden uzak kalan sağlık çalışanlarının çocuklarını ziyaret etti.

Çankırı Belediyesi, ülkemizde 2020 yılı Mart ayından beri devam eden salgın süreci için seferber olan sağlık çalışanlarına moral vermek için harekete geçti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve eşi Betül Esen, 14 Mart Tıp Bayramı’nda anlamlı ziyaretlerde bulundu. Çankırı’da halk sağlığı için özveri ile çalışan sağlık çalışanları arasında salgın sürecinde yaşamını yitiren, ebeveynlerini kaybeden sağlık personelleri ile hastalıkla mücadele ederken zorlu süreç nedeniyle ailesine yeterince vakit ayıramayan sağlık çalışanlarının çocuklarını evlerinde ziyaret etti.

Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlıkçılara rahmet dileyen Başkan Esen, çocuklarla sohbet ederek onlara oyuncak hediye etti. Esen, “Pandemi sürecinde, sağlık personeli olduğu için anne veya babasından ayrı kalmak zorunda olan, onlarla kaliteli zaman geçiremeyen çocuklarımız oldu. Çankırı’da bu süreçte hayatını kaybeden veya ebeveynlerini yitiren sağlık çalışanlarımızın çocuklarının bir nebze olsun yüzünü güldürmek, yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Sağlık çalışanlarımız bizlere ve sevdiklerimize gözü gibi bakıyor, onların sevdikleri de bizlere emanet. Çocuklarımızın ailelerinden ayrı kalmasının ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Anne veya babalarının çok onurlu bir görev yaptıklarının farkındalar. Çankırı Belediyesi olarak onların yanlarındayız.” dedi.

Tıp Bayramı’nda gerçekleştirdikleri ziyaret ile hem sağlık çalışanlarını sevindirmek hem de birlik ve beraberlikten kuvvet doğacağının mesajını vermek istediklerini kaydeden Esen, daha sonra görevleri başında olan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek 14 Mart Tıp Bayramlarını tebrik etti.

reklam

YORUM YAP