reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

BAŞKAN ESEN’DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN ESEN’DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
reklam

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dördüncü yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihe kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz ihanet girişiminin başarısız çıkması, içimizdeki ölmez vatan sevgisinin en büyük göstergesidir. Dört yıl önce bugün meydanları dolduran binlerce vatansever, milletin iradesini yok sayan bu anlayışa karşı tüm dünyanın gıpta edeceği bir demokrasi dersi vermiştir.

Necip milletimiz kadını, erkeği, yaşlısı genci ile “önce vatan” diyerek tarihe yazdığı destanlara bir yenisini daha eklemiştir. Tarihimize baktığımız zaman; 15 Temmuz, Türklere karşı yapılan tarihi hesaplaşma ürünlerinden sadece birisidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik çağrısına destek veren, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere, farklı görüş ve duruş sergileyen tüm siyasilerin vatanın ve milletin selameti için ortak hareket ettiği bir süreçtir.

Cennet vatanımıza kast eden dâhili ve harici hainleri, tarihinde hiçbir ihanete teslim olmayan ve vatansız kalmayan Türk milleti asla affetmeyecektir.  Bir hususu da belirtmek isterim ki; kutlu vatanımız; dün olduğu gibi bugün de fedakâr anaların kınalı kuzularına, ülkemizin Mehmetçikleri’ne emanettir. Tarih, onursuz yaşamayı kendine ilke edinmiş vatan hainlerini lanet ile anacak ve sayfalarına kara bir leke olarak kaydedecektir.

Ay yıldızlı bayrağımız ve tarih boyunca toprağı aziz şehitlerimizin kanı ile sulanmış vatanımız için gözünü kırpmadan canını feda eden demokrasi şehitlerimizi ve ecdadına yakışır bir kahramanlık gösteren gazilerimizi saygı ve minnet ile anıyorum.”

reklam

YORUM YAP