14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN: “TÜRK MİLLETİ’NİN PAROLASI TEKTİR, YA İSTİKLÂL YA ÖLÜM”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, mesajında “Çanakkale’yi geçilmez yapan şuur ve inancı, hiçbir dönemde hiçbir devlet görmezden gelemez, Türk milletini ve ortaya koyduğu iradeyi yok sayamaz. Binlerce şehidimizin kanı ile bezenmiş vatanımızın bağrına hiçbir düşman hançeri […]
Çankırı - 17 Mart 2021 17:49 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, mesajında “Çanakkale’yi geçilmez yapan şuur ve inancı, hiçbir dönemde hiçbir devlet görmezden gelemez, Türk milletini ve ortaya koyduğu iradeyi yok sayamaz. Binlerce şehidimizin kanı ile bezenmiş vatanımızın bağrına hiçbir düşman hançeri değmeyecektir. Türk milletinin parolası tektir: ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm!’” ifadelerini kullandı.

Bağımsızlık Direnişinin Adıdır Çanakkale

Esen,  “Türk milletinin canı pahasına verdiği mücadelenin, nesillerini hür bir şekilde geleceğe taşımak için gösterdiği bağımsızlık direnişinin adıdır Çanakkale.  Kurtuluş mücadelemizin en önemli safhasıdır, Türk tarihinde ülke bütünlüğü ve milli bağımsızlık için gösterilen onurlu bir direniş ve duruşun en önemli dönüm noktalarındandır Çanakkale. Gelecek nesillere hür yaşayacakları bir ülke bırakmak için kendini feda etme büyüklüğüdür.” dedi.

Koşullar Değişse de Sorumluluğumuz Hep Aynı

Zor koşullarda sınav veren Türk milletinin diriliş ve kurtuluş ruhunun Çanakkale Zaferi’nde saklı olduğunu belirten Esen, 106 yıl önce ecdadın koşullarının çok ağır ve zor olmasına rağmen günümüzde diğer devletler karşısında verilen mücadelede aynı kararlılığın devam edeceğini belirtti. Esen, “Geçmişten günümüze koşullar değişse de ülke ve millet olarak sorumluluklarımız hep aynıdır. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatanı ve milleti için yaptığı fedakârlığı hiçbir zaman unutmayacak ve aynı şuur ile milli değerlerimize tüm benliğimiz ile sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile dünyanın en kritik savaşlarından Çanakkale Savaşı’nda gösterdiği askeri dehası ile ülkeye ve tüm dünyaya adını duyuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal ve istikbal uğruna toprağa düşerek şehadete yürüyen şehitlerimizi rahmet ile anıyor, şanlı gazilerimizi minnet ve şükran ile yâd ediyorum.” dedi.

Çankırı - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.