reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

BAŞKAN ESEN: “TÜRK MİLLETİ HERŞEYİ AFFEDER AMA HAİNLİĞİ ASLA AFFETMEZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN ESEN: “TÜRK MİLLETİ HERŞEYİ AFFEDER AMA HAİNLİĞİ ASLA AFFETMEZ”
reklam

Yedi yıl önce ansızın gerçekleşen darbe girişimini geri püskürttüğümüz 15 Temmuz’un sene-i devriyesindeyiz. O gece 251 vatansever vatandaşımızı şehit verdik, birçok vatandaşımız da gazi oldu. Türk milletinin bir kez daha kenetlendiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu toprakların kahraman evlatlarını her daim bir arada tutan vatan ve bayrak sevgisi ile bağımsızlık anlayışı Türk milletini bir ve beraber yapmaya devam edecektir.

Kıymetli Çankırılılar,
Öncelikle 15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik çağrısına destek veren başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, vatanımızın ve milletimizin selameti için ortak akıl ve irade sergileyebilen tüm siyasi parti liderlerini ve onlara gönül verenleri canı gönülden kutluyorum.

O gece bir kez daha gördük ki, biz Türk milleti olarak her şeyi affedebiliyoruz, ama hainliği asla affedemiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti darbelerle yönetilebileceğini düşünen anlayış, milletimizin de iradesi ile artık geride kalmıştır. Halkımız, her darbe girişiminin bizi en az on yıl geriye götürdüğünü çoktan idrak etmiştir.

İhanete teslim olmak, bayrağını yere düşürmek, zalime göz açtırmak, kafesteki kuş gibi vatansız ve bayraksız yaşamak Türk’ün hiçbir hikâyesinde yazmamıştır. Türkiye’nin bekasını temin etmek hepimiz için vatan görevi, hatta mukaddes bir ödevdir. Milli bekayı ve şuuru da en iyi memleketimin mert yarenleri, cefakâr ve hünerli anneleri bilir.

Değerli Hemşehrilerim,
Bugün yine biriz, bilinçliyiz ve güçlüyüz. Bu bilinç, tek yürek ve birlikten doğan güç, nesilden nesile aktarılacaktır. 15 Temmuzlar bizim, 18 Martlar, 23 Nisanlar, 30 Ağustoslar, 29 Ekimler bizim. İyice anlaşılmalıdır ki; zafer bizim.

Bu duygu ve düşüncelerle; ay yıldızlı bayrak yolunda, canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Yedi yıl sonra vatan nöbetine katılan herkese, derin saygı ve minnetlerimi sunuyorum.

Bizler el ele, gönül gönüle dün buradaydık, bugün buradayız ve yarın burada olmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en anlamlı sözlerinden biri ile sözlerime son vermek istiyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

reklam

YORUM YAP