reklam
reklam
DOLAR31,2283% 0.07
EURO33,9902% 0.38
STERLIN39,6330% 0.19
FRANG35,5635% 0.11
ALTIN2.042,50% 0,09
BITCOIN1.959.9325.626
reklam

BAŞKAN ESEN TÜM ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN ESEN TÜM ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI
reklam

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile tüm çocukların bayramını kutladı. TBMM’nin kuruluşunun 101. yıldönümünü ve dünyanın tek çocuk bayramı için kutlama mesajı yayınlayan Başkan Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan, Türk milletinin kendi geleceğine kendisinin karar vereceğini gösterdiği ve ulusal egemenlik mührünü vurduğu bir tarihtir. İmkânsızlıklar içinde, çok zor şartlarda gerçekleştirilen yeniden doğuş ve diriliş hikâyesinin milli şuur, azim, birlik, beraberlik, inanç ve ölene kadar hür yaşama anlayışı ile kazanıldığı bir zaferdir. Yerel yönetim olarak birincil amacımız ise çocuklarımıza gurur duyacakları bir Çankırı ve Türkiye bırakmaktır. Bu açıdan; geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı yarınları için çalışıp üretmeye durmaksızın devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile dünyada eşi benzeri olmayan bir bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ulusal egemenliğimiz yolunda canını esirgemeyen tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran ile anıyorum.

Birbirinden Kıymetli Yavrularımız,

Bir yılı aşkındır devam eden pandemi, en çok sizlerin sosyal yaşantısını olumsuz etkiledi. Bu zorlu süreçte gösterdiğiniz sabrınızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Bu sene de geçen yıl olduğu gibi bayramımızı, sağlığımız için en güvenli yer olan evlerimizden coşku ile kutlamamıza hiçbir şey engel değil. Evlerinizi süsleyin, bayram çocukları gibi giyinin, şiirlerinizi okuyun ve videoya çekip sosyal medya hesabınızdan #çankırıda23nisan etiketi ile bizimle paylaşın, tüm Çankırı bayram coşkunu görsün. Bayram, en çok çocukları sevindirir, en çok çocuklara yakışır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Sağlık ve sevgi ile…”

reklam

YORUM YAP