13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN “ŞEHİTLERİMİZİN GERİDE BIRAKTIĞI HER YÜREK BİZLERE EMANETTİR”

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kurucu Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar’ın da katıldığı nezaket ziyaretinde ortak geliştirilebilecek konular da görüşüldü. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Vatanı için canını hiçe sayarak […]
Çankırı - 10 Temmuz 2020 11:36 A A

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kurucu Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar’ın da katıldığı nezaket ziyaretinde ortak geliştirilebilecek konular da görüşüldü.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Vatanı için canını hiçe sayarak şehadete yürüyen şehitlerimizin geride bıraktıkları her yürek bizlere emanettir. Kıymetli gazilerimiz ve şehitlerimizin aileleri için ne yapılsa azdır.” ifadelerini kullandı.

Vakıf Başkanı Aylar ise, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak 1994 yılı Temmuz ayında Bitlis’e bağlı Aşağıdikme köyü mevkiinde teröristler ile girdiği silahlı çatışma sonucunda şehadet şerbetini içen Şehit P. Çavuş İlyas Aldağ için anma töreni düzenleyeceklerini söyledi. Aylar, “Her şehidimizin ayrı bir hikâyesi ama aynı amacı var. Vatan sevgisi ve ilelebet bağımsızlık!” dedi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Çankırı - 11:36 A A
BENZER HABERLER