reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

BAŞKAN ESEN MAKAM KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA BIRAKTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile başkanlık koltuğunu çocuklara bıraktı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, pandemi sebebi ile evlere taşınırken 23 Nisan’da çocukların makama geçme geleneği bu yıl da sürdü. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Başkanlık koltuğunu kendisini ziyarete gelen Mareşal Çakmak İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine devretti. Okul Müdürü Tahsin Yılmaz beraberinde gelen Necmettin Arslanel, Asiyenur Aşıkmuslu ve Osman Taha Hangişi sıra ile makam koltuğuna oturdu. Küçük Başkanların ilk talimatları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğüne oldu. Başkanlar, Çankırı’ya daha çok yeşil alan ve park isterken okullarının oyun alan çizgilerinin yeniden çizilmesini, yanına park yapılmasını ve okullarına giden yolda karşıdan karşıya geçişlerde yayaların can güvenliği için yaya geçidi yapılmasını istedi. Alanın Karayollarına ait olduğunu söyleyen Esen, konuyu araştırarak gerekli görüşmeleri yapmak için söz verdi.

Küçük Başkanların büyüklerine de uyarıları oldu. Pandemi sürecinde maske takma konusunda büyüklerin daha çok özen göstermesi gerektiğini belirten Çocuk Başkanlar, içme suyunun daha dikkatli kullanılmasına da dikkat çekti.

Çocuklar ile bol bol sohbet edip onların isteklerini dinleyen, sordukları soruları tek tek cevaplayan Esen, çocukların bayramını kutlayarak “Pandemi sürecinde büyük sabır gösterdiniz, teşekkür ediyorum. Hep birlikte biraz daha sabır göstermek zorundayız. Bu vesile ile sağlık çalışanlarına bir kez daha minnetlerimi sunuyorum. Sizler ne kadar donanımlı bireyler olursanız, ülkemizin geleceği de o kadar emin ellerde olacaktır. Biz burada emanetçiyiz. Şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gayret gösteriyoruz. Neticede bu şehir, bizim değil sizin. Geleceğimize ışık olacak sizlersiniz. Bunun için çok çalışmanız gerekiyor. Ben de küçükken sizler gibi 23 Nisan’da makam koltuğuna oturmak istemiştim. Çocukken nasip olmadı. Hayal ettim, çalıştım ve büyüdüğümde bu makam bana nasip oldu.” dedi.

Başkan Esen, ziyaret sonunda çocuklara hediyeler verdi.

reklam

YORUM YAP