Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN KADIN ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın personeli ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Esen, “Bu anlamlı günü farklı bir şekilde kutlamayı arzu ederdik, ama şehitlerimiz var. Ruhları şad olsun.” dedi.  Esen, sözlerini “Şehidimizi de doğuran bir anne, bir kadın. Şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm kadın mesai arkadaşlarımızın bu özel […]
Çankırı - 9 Mart 2020 20:12 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın personeli ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Esen, “Bu anlamlı günü farklı bir şekilde kutlamayı arzu ederdik, ama şehitlerimiz var. Ruhları şad olsun.” dedi.  Esen, sözlerini “Şehidimizi de doğuran bir anne, bir kadın. Şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm kadın mesai arkadaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum.” diyerek bitirdi.

Belediyede çalışan kadın personele Başkan Esen’in eşi Betül Esen eşlik etti. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen programda kısa bir konuşma yapan Betül Esen “Bizler, 27 Şubat gecesi İdlib’te hava saldırısı sonucunda şehit olan 33 evladı yetiştiren anneyiz, onunla büyüyen ablayız, kardeşiz, ölüm bizi ayırana dek diye ona söz veren eşiz, yüzüne umutla baktığı kızıyız. Çocuğu için ana, vatanı için er,  milleti için fedakâr bir emekçi olmaktan hiçbir zaman sakınmayan kadınlarız biz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” İşte bu yüzden Anadolu, böyle cefakâr ve fedakâr analarla dolu. Yavrularımızın, canlarımızın ruhu şad olsun, mekânları cennet olsun. Rabbim, aziz şehitlerimizin muhterem anneleri başta olmak üzere tüm yakınlarına sabır versin. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Dünya Kadınlar Günü’nün çıkış noktasında bile bir mücadele olduğunu hatırlatan Esen, “Çünkü kadın, insandır ve insana en çok eşitlik ve özgürlük yakışır. Çankırı’da kadınlar için neler yapıldı ve neler yapılmasını istediğimize dair bir konuşma yapmak isterdim. Ama bugün, hepimiz adına tek bir isteğim var. Kadınların sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalmayacağı, şiddet ve cinayete kurban gitmeyeceği, mutlu ve onurlu bir yaşam diliyorum.” ifadelerini kullandı.    

Program sonunda kadınlara karanfil takdim edildi.

Çankırı - 20:12 A A
BENZER HABERLER