Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN JAPON LASTİK DEVİNİN ÇANKIRI’DA KURULUŞUNUN 5. YILINI KUTLADI

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Sumitomo Rubber Industries şirketi üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi. Makamda gerçekleşen görüşmede Başkan Esen, 2015 yılında faaliyete geçen Lastik firmasının kuruluşunun 5. yılını kutladı. Sumitomo Rubber AKO Industries Başkan ve CEO’su Toshihiko Komatsu beraberinde Fabrika Genel Müdürü Shinsuke Hayama,  İdari Birimler Direktörü Tsuguharu INOUE, İdari İşler ve […]
Çankırı - 8 Temmuz 2020 22:39 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Sumitomo Rubber Industries şirketi üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi. Makamda gerçekleşen görüşmede Başkan Esen, 2015 yılında faaliyete geçen Lastik firmasının kuruluşunun 5. yılını kutladı.

Sumitomo Rubber AKO Industries Başkan ve CEO’su Toshihiko Komatsu beraberinde Fabrika Genel Müdürü Shinsuke Hayama,  İdari Birimler Direktörü Tsuguharu INOUE, İdari İşler ve Halkla İlişkiler Müdürü Key Takeda’dan oluşan heyet, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Samimi bir atmosferde geçen görüşmede Esen, Çankırı’da beş yıl önce seri üretime başlayan fabrikanın Avrupa’ya ve ülkemizin dört bir yanına ihraç ettiği araba lastikleri ile ekonomiye ve istihdama katkı sağlamasından mutluluk duyduklarını belirtti. Ceo Komatsu ise Türk-Japon kardeşliğinin en güzel örneklerinden birini Çankırı’da yakaladıklarını belirterek, yatırım yaptıkları alanda Çankırılı mühendisler ve teknisyenler yetiştirmek istediklerini dile getirdi. Görüşme birlik ve iş birliği mesajları ile son buldu.  

Çankırı - 22:39 A A
BENZER HABERLER