Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN AKBAŞ: AKP’NİN UCUBE SİSTEMİ SEBEBİYLE İŞSİZLİK REKOR SEVİYEDE!

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, TÜİK’in işsizlik verilerini açıklamasının ardından değerlendirmede bulundu. İktidarın ucube politikalarının Türkiye’yi zor duruma soktuğunu belirten Başkan Akbaş:” AKP ülke yönetmek nedir, istihdam sağlamak nedir bilmiyor.” dedi. İktidarın işsizlik sorununa ilişkin herhangi olumlu bir adım atmadığını belirten Başkan Akbaş;” Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı işsizlik verilerini açıkladı. Hane […]
Genel - 11 Mayıs 2022 21:29 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, TÜİK’in işsizlik verilerini açıklamasının ardından değerlendirmede bulundu. İktidarın ucube politikalarının Türkiye’yi zor duruma soktuğunu belirten Başkan Akbaş:” AKP ülke yönetmek nedir, istihdam sağlamak nedir bilmiyor.” dedi.

İktidarın işsizlik sorununa ilişkin herhangi olumlu bir adım atmadığını belirten Başkan Akbaş;” Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı işsizlik verilerini açıkladı. Hane halkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı Mart ayında bir önceki aya göre 153 bin kişi artarak 3 milyon 894 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,4 puanlık artış ile yüzde 11,5 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde yüzde 10,3 iken kadınlarda yüzde 13,9 olarak tahmin edildi. Verilerden de anlaşıldığı üzere AKP’nin iş bilmezliği, ben yaptım oldu tavırları ülkeyi bu duruma getirdi. İşsizler ordusu daha da büyüdü. İnsanlar artık mesleklerini icra etmek bir yana herhangi bir iş bulamaz hâle geldi. İşsiz üniversite mezunları çoğaldı. Sağlık çalışanları, mühendisler, öğretmenler diplomalı işsiz olarak kaldı. AKP’nin torpil yatakları iyice büyüdü. İnsanlar alın teriyle bir yerlere gelemez oldu. İşsizlik çoğaldı. AKP’nin işlevsizliği günbegün gözler önüne serildi. AKP’nin lakayt düzeni, ucube sistemi bir kez daha bu verilerle yeniden aşikâr oldu.” şeklinde konuştu.

Genel - 21:29 A A
BENZER HABERLER