reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

BAŞIMIZIN TACI, İLK ÖĞRETMENİMİZ, SIĞINAĞIMIZ, GÜCÜMÜZ OLAN ANNELERİMİZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Üzerimizdeki emeklerinin herhangi bir değerle mukayese edilmesinin mümkün olmadığı, nesillerin yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen, fedakârlığın ve sınırsız sevginin timsali annelerimizin “Anneler Günü”nü gönülden tebrik ediyorum.

İnsan için hayat, anne ile başlar. Annelik sevginin, şefkatin, merhametin, sabır ve fedakârlığın zirvesidir. Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Her biri birer sanatkâr olan annelerimiz, karşılıksız sevginin en nadide örneklerini bizler için sergilemişlerdir. Annelik ağır bir yüke tahammül etmektir. Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerdendir. Hangi yaşta olursak olalım, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimiz her daim sığındığımız limanlardır.

Başımızın tacı, ilk öğretmenimiz, sığınağımız, gücümüz olan annelerimiz;
Sizler; toplumumuzun temelini oluşturan aile yuvasını, fedakârlıklarınızla bir arada tutarak, duygularımızı, düşüncelerimizi, karakterimizi şekillendiren, dualarıyla ayakta durduğumuz kıymetlilerimizsiniz. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyorsunuz.

Bizler anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir dinin ve kültürün mensuplarıyız. Yüce dinimiz İslam, cenneti annelerin ayakları altına sermiştir. Yaşamımız boyunca annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onlara layık birer evlat olmaya çalışmak ve onları  mutlu etmek hepimizin görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, canparelerini vatan uğruna feda etmiş aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmelerini diliyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP