reklam
reklam
DOLAR32,2405% 0.18
EURO34,9914% 0.41
STERLIN41,1161% 0.58
FRANG35,2882% 0.28
ALTIN2.419,51% 0,40
BITCOIN68.623,710.888
reklam

“BARIŞ PINARI HAREKÂTI” PLANLANDIĞI GİBİ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Fırat’ın doğusuna düzenlenen Barış Pınarı Harekâtı’nın planlandığı şekilde devam ettiğini söyledi.

Operasyonda temel önceliğin sivillerin zarar görmemesi olduğunu belirten Oktay, Twitter’den yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Terör örgütlerinin yuvalanmaya çalıştığı sınır ötesinde Barış Pınarı Harekâtı planlandığı şekilde devam etmektedir. Tek amacı sınırlarımızın güvenliğini ve Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşlerini sağlamak olan operasyonda ordumuz teröristlerle mücadelesini başarıyla sürdürürken temel önceliği sivil halkın zarar görmemesidir. Uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesi’nde yer alan ‘meşru müdafaa hakkı’ çerçevesinde hareket eden Türkiye, sınırlarımızı tehdit eden ve tüm dünya için tehlike arz eden terör bataklığını kurutmakta kararlıdır. Uluslararası kamuoyunun da terör örgütleriyle mücadele konusunda aynı kararlılık içerisinde olması en büyük beklentimizdir.”

Dün saat 16:00’da başlayan harekat kapsamında Türk savaş uçaklarının, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini imha ettiği ve yüzlerce terör hedefinin yerle bir edildiği bilgisine ulaşıldı. Ayrıca yapılan açıklamalarda bu operasyonun uzun süredir planlanmakta olduğu, istihbarat faaliyetlerinin sivillere, doğaya, yerleşim yerlerine zarar vermeyecek şekilde ve sadece terör örgütlerini bölgeden temizlemeye yönelik sürdürüldüğü belirtildi.

reklam

YORUM YAP